Najnowsze

Najnowsze

Etna się przebudziła. "W powietrzu czuć zapach siarki"

Etna, najwyższy wulkan Europy, ponownie wyrzuca z siebie kłęby wulkanicznego pyłu. W niedzielę w rejonie stożka zanotowano zwiększoną aktywność sejsmiczną oraz zaobserwowano wylew lawy. Zdjęcia i nagranie zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód wojskowy potrącił żubra. Zwierzę zginęło

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia oraz nagranie, na których widać nieżywego żubra leżącego na ulicy we wsi Stare Masiewo (woj. podlaskie). Jak poinformowała nas internautka, zwierzę zostało potrącone przez ciężarówkę wojskową. Wojsko potwierdza zdarzenie. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa.

Pożar w fabryce trumien. Wstępnie straty oszacowano na milion złotych

W fabryce trumien w Pilźnie (Podkarpackie) wybuchł w sobotę pożar. Spaliła się część zakładu, głównie lakiernia. Z żywiołem walczyło blisko 60 strażaków z 11 jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnych. Straty wstępnie oszacowane zostały na około milion złotych. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane. Zdjęcia z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar hali, gdzie produkowano pelet

We wsi Biedaszki Małe pod Kętrzynem wybuchł pożar hali, w której produkowany jest pelet. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Katastrofa na budowie, przewrócił się dźwig. Operator nie żyje

51-latek nie żyje po tym, jak w Wieliczce pod Krakowem na kontener pracowniczy przewrócił się dźwig budowlany. W kontenerze uwięzionych było trzech pracowników, zostali oni ewakuowani przez strażaków. Jedna osoba trafiła do szpitala. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.