Najnowsze

Najnowsze

Ponad sto interwencji po burzach w województwie śląskim

Nad Polską przechodził w środę chłodny front atmosferyczny z burzami. W wyniku gwałtownej pogody śląscy strażacy interweniowali ponad sto razy. Ich działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych jezdni i niższych kondygnacji budynków. W Wielkopolsce strażacy też mieli ręce pełne roboty. Odebrali ponad 70 zgłoszeń. W miejscowości Jeziory Małe w powiecie średzkim od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Materiały z gwałtownej pogody otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zderzenie PKS z młodzieżą i ciężarówki. Zmarł kierowca autobusu

Nie żyje kierowca autobusu, który zderzył się w środę z tirem w Konotopie (Zachodniopomorskie) - przekazała policja w Drawsku Pomorskim. O jego życie walczyli lekarze w szpitalu klinicznym w Szczecinie. Był jednym z 18 rannych i poszkodowanych w wypadku. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach. Relacja Polaka z Hawajów

W niedzielę na wyspie Big Island na Hawajach wybuchł wulkan Kilauea. Erupcji towarzyszyło rozlanie się strumieni lawy, a także ogromne chmury gazów i popiołów. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia, jak majestatycznie prezentowało się to zjawisko. - Niebo rozświetlone od rozżarzonej lawy. Coś wspaniałego - relacjonował pan Kamil.

"Mało mnie nie zabił". Pędził trasą S7 pod prąd, za nim radiowóz

Samochodowa kamera pana Tomasza uchwyciła moment policyjnego pościgu na trasie S7 na odcinku Warszawa - Grójec. Kierowca z zawrotną prędkością minął go, jadąc pod prąd. Za nim pędził radiowóz. Policja potwierdza informacje o pościgu, ale szczegółów nie zdradza. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z tramwajem

Jedna osoba ucierpiała w wypadku w sobotnim na Muranowie w Warszawie. Wieczorem zderzyły się tam motocykl oraz tramwaj. Na miejscu pracowały służby, między innymi dwa zastępy straży. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.