Najnowsze

Najnowsze

"Misiewicze, Piotrowicze!" kontra "esbecja!". Okrzyki, transparenty i atak jajkiem

To był gorący wieczór w stolicy. W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy przeszedł marsz Komitetu Obrony Demokracji. Manifestacja spotkała się z kontrpikietą, co widzimy na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. Obie strony starały się nawzajem przekrzyczeć. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "esbecja!" - skandowali przeciwnicy KOD. "Misiewicze, Piotrowicze", "precz z komuną" - krzyczeli zwolennicy. Jak widzimy na filmie, na głowie jednego z członków straży KOD wylądowało jajko.

Awaria systemu i paraliż na dworcu. PKP PLK: urządzenia już działają

Awaria systemu sterowania ruchem i prawie dziesięć godzin utrudnień w kursowaniu pociągów ze stacji Poznań Główny. Na Kontakt 24 informowaliście nas m.in. o "opóźnieniach sięgających kilkuset minut" i "tłoku oraz chaosie na peronach". Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wszystkie urządzenia działają już prawidłowo.

Demonstracje KOD w całej Polsce. Wasze relacje

Manifestacje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odbyły się we wtorek w całym kraju. "Wolność, równość, demokracja" - skandowali ich uczestnicy. Zdjęcia i nagrania m.in. z Krakowa, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Poznania, Zielonej Góry i Warszawy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ludzkie szczątki w okolicy więzienia. "Pod ziemią leżały kilkadziesiąt lat"

Na szczątki człowieka natrafili robotnicy pracujący na terenie przylegającym do Zakładu Karnego w Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Zdaniem śledczych, w ziemi przeleżały co najmniej kilkadziesiąt lat. Nie wiadomo czy należą do kobiety, czy mężczyzny. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisów nOlesnica.pl i Olesnica998.

Czołowe zderzenie, rozbite auta. Nie żyje kierowca

Toyota czołowo zderzyła się z oplem na jednej z ulic w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Kierowca toyoty zmarł w szpitalu. Dwie osoby są ranne. Informację, zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy od portalu Kalisz24 INFO.

Karkonosze nie mają przed nim tajemnic. "Tutaj problemy przestają istnieć"

10 stopni na minusie, bezchmurne niebo i aparat. Tylko tyle lub aż tyle trzeba, aby zachwycić zdjęciami Karkonoszy. "Kiedy jestem w górach, zostawiam swoje troski. Tutaj problemy przestają dla mnie istnieć" - przekonuje pan Grzegorz, przewodnik górski i autor przepięknych zdjęć szczytów i kotlin. Fotografiami podzielił się z redakcją Kontaktu 24.