Najnowsze

Najnowsze

Duży pożar w Gdyni. Po włączeniu alarmu w szkole ewakuowano około 700 osób

Pożar hali sportowej przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Kłęby czarnego dymu widać z kilku kilometrów. - Zapaliła się pianka przy dachu remontowanej hali sportowej - informuje rzecznik straży pożarnej. Po włączeniu alarmu ze szkoły ewakuowało się 700 osób. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą ustalać przyczyny pożaru. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Chciał wyciągnąć telefon, wpadł do studni

W środę wieczorem strażacy dostali informację, że do studni wpadł na mężczyzna. Wyciągnęli go. Jak się okazało, z tej nieprzyjemnej sytuacji wyszedł bez większych obrażeń. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, jak i relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna wchodził do studni po telefon, który tam wpadł. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Znów paliło się składowisko odpadów pod Płockiem

Trzeci raz w tym roku wybuchł pożar na składowisku odpadów w miejscowości Nowe Miszewo pod Płockiem (Mazowieckie). W jego newralgicznej fazie z ogniem walczyło około 80 strażaków. Pierwszą informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tir przewrócił się na drogę po zderzeniu z autem osobowym. Jedna osoba ranna

W Pcimiu na Zakopiance (woj. małopolskie) po zderzeniu z samochodem osobowym tir przewrócił się na bariery energochłonne blokując lewy pas jezdni w stronę Zakopanego oraz lewy i prawy pas jezdni w stronę Krakowa. Jedna osoba została ranna - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wojskowe cysterny na stacjach Orlenu. Jest stanowisko spółki

Jednoznacznie dementujemy pojawiające się w Internecie sugestie o wykorzystywaniu przez ORLEN wojskowych rezerw paliwowych - zawiadomiło biuro prasowe Orlenu w sobotę. Jednocześnie spółka przyznała, że "tak jak wielokrotnie w przeszłości (na przykład podczas wzmożonego ruchu w okresie letnim) wojskowe cysterny wspierają logistykę w szybszych dostawach". Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia wojskowych cystern na stacjach Orlenu.