Najnowsze

Najnowsze

W całej Polsce zawyły syreny. Tak strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłego nurka

W jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce zawyły syreny. W ten sposób strażacy oddali hołd zmarłemu 27-letniemu strażakowi-nurkowi Bartoszowi Błyskalowi. Zmarł wskutek wypadku podczas akcji poszukiwawczej Grzegorza Borysa. Śledztwo w sprawie jego śmierci wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Śledczy ustalają między innymi, jaka była przyczyna zgonu. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania strażaków oddających hołd zmarłemu druhowi.

Autobus pojechał pod prąd. "Myślałem, że kierująca się zagapiła". Nagranie

Przekroczenie linii podwójnej ciągłej i jazda pod prąd - to przewinienia, jakich dopuścił się kierowca autobusu miejskiego z Gdyni, jadący przez Kosakowo. Na filmie, który otrzymaliśmy na Kontakt 24 widać też, że autobus jedzie bez włączonego kierunkowskazu. - Tak skrajnego narażania bezpieczeństwa pasażerów przez kierowcę autobusu jeszcze nie widziałem - podkreśla autor nagrania i przekazał, że o zdarzeniu poinformował przewoźnika i policję. Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapewnia, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec kierowcy.

W Szwecji sypnęło śniegiem. Wypadki, nieprzejezdne drogi

W poniedziałek w środkowej Szwecji sypnęło śniegiem. Na tamtejszych drogach zrobiło się ślisko i w rejonie Bergslagen doszło do 92 wypadków i kolizji - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem portal szwedzkiego radia publicznego. Dodano, że w 19 przypadkach zostały ranne osoby. W samym regionie Värmland, położonym na granicy z Norwegią, odnotowano ponad 30 wypadków. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Śnieżny chaos". Wiele wypadków, samochody wypadały z jezdni

Śnieg paraliżował drogi na południowym wschodzie Norwegii w nocy z niedzieli na poniedziałek. Służby odnotowały ponad 150 wypadków i kolizji. Tworzyły się kilkugodzinne korki. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia, na których widać samochody ciężarowe i autobusy wypadające z jezdni.

Niebezpieczne manewry na A2. "Bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym"

Przejechał linię ciągłą, poruszał się pasem awaryjnym i agresywnie zmieniał pasy ruchu, zajeżdżając drogę innym kierowcom - to przewinienia, których dopuścił się kierowca samochodu osobowego jadący autostradą A2 na wysokości Strykowa (woj. łódzkie). "To jest bezpośrednie stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - komentuje policja. Nagranie ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kolizja z udziałem zabytkowego tramwaju

W niedzielę na warszawskiej Woli doszło do kolizji auta osobowego z zabytkowym tramwajem. Nikomu nic się nie stało. Ruch był wstrzymany przez około kwadrans.

Jechali samochodem, zobaczyli zalążek trąby powietrznej

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcie leja kondensacyjnego, który w sobotę można było dostrzec w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie). Synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski potwierdził, że w sobotę pojawiły się sprzyjające warunki do wystąpienia trąb powietrznych.