Najnowsze

Najnowsze

Pożar hali magazynowej w Sulejówku

Pożar hali magazynowej w Sulejówku (Mazowieckie). Ogień objął około 1000 metrów kwadratowych poddasza. Na miejscu działało wieczorem 40 strażaków, którzy dogaszały pożar. Władze miasta apelowały do mieszkańców, by w miarę możliwości nadal nie wychodzili z domu i nie otwierali okien.

Akcje ratunkowe nad Bałtykiem. Utonęło dwóch mężczyzn

W niedzielę w godzinach popołudniowych na niestrzeżonej plaży w Jastarni wyciągnięto z wody 54-latka. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. W tym samym mieście utonął inny mężczyzna, około 40-letni. Tego dnia, w trakcie prognozowanej niebezpiecznej pogody, zarówno w Jastarni jak i Kuźnicy, podtapiały się inne osoby. Nagranie z Kuźnicy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar turbiny wiatrowej

We wsi Podławki w powiecie kętrzyńskim (woj. warmińsko-mazurskie) w niedzielę wieczorem zapaliła się turbina wiatrowa. Nagranie płonącego wiatraka, z którego wydobywają się kłęby ciemnego dymu, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar kamienicy w Warszawie

Na Pradze Północ w Warszawie, przy ulicy Kawęczyńskiej, paliło się poddasze kamienicy. W budynku nikt nie mieszkał. Kilka dni po pożarze mazowiecki konserwator zabytków złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz skierował wniosek do nadzoru budowlanego. Zdjęcie i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ropa wylała się na pole, dwie osoby ewakuowane. Ruszyła naprawa uszkodzonej nitki rurociągu "Przyjaźń"

W miejscowości Sobiczewy w województwie kujawsko-pomorskim doszło do rozszczelnienia rurociągu. Ropa wylała się na pole uprawne, z jednego domu ewakuowano dwie osoby. Zarządzająca rurociągiem spółka PERN przekazuje, że badane są przyczyny zdarzenia. - Przewidywany czas wznowienia tłoczenia to wtorek rano - poinformowano w niedzielę przed południem. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.