Jesteście naszym oknem na świat. Rok 2018 w Kontakcie 24

Taki był 2018 rok w Kontakcie 24

Patrzycie na świat w nietuzinkowy sposób. Nie boicie się informować o sprawach ważnych z kraju i z zagranicy, z miejsc dramatycznych wydarzeń, ale też z tych przepełnionych radością. Tysiące nagrań, zdjęć i informacji przesłanych na Kontakt 24 pokazywaliśmy na naszych antenach. Dzięki waszym informacjom mogliśmy być dosłownie wszędzie, często jako jedyne medium w kraju. Byliście i jesteście naszym oknem na świat, za co serdecznie dziękujemy!

WASZE MATERIAŁY BARDZO CZĘSTO POJAWIAŁY SIĘ NA ANTENACH TVN24, TVN24 BIS ORAZ W PORTALU TVN24.PL. OTO WYBRANE WYDARZENIA Z 2018 ROKU:

WOŚP i biało-czerwona flaga opanowały świat

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

To był niesamowity 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje serducha otworzyliście także wy - Reporterzy 24.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od was mnóstwo zdjęć i filmów, na których pokazywaliście, jak graliście z Orkiestrą - m.in. tańczyliście, śpiewaliście, kąpaliście się w lodowatym morzu. Wiele waszych materiałów znalazło się także na wielkiej mapie orkiestrowych serc. Relacje otrzymaliśmy od was nie tylko z Polski, ale także z Wysp, Tokio, Irlandii, Nowej Zelandii, Teksasu, Kuwejtu czy z San Francisco.

Z kolei na biało-czerwono zaroiło się na świecie z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W biało-czerwonych barwach oświetlony był najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa w Dubaju, most w kanadyjskim Edmonton, czy Wieże Kuwejckie. Najwyższa z nich ma 187 metrów wysokości.

„Przyszło nam świętować 100-lecie niepodległości z daleka od ojczyzny. Ale pamiętamy. I tutaj z tego miejsca, Europa Point, składamy tobie Polsko najlepsze życzenia, abyś rosła w sile, rozwijała się i piękniała z dnia na dzień. Kochamy cię, Polsko. Do zobaczenia” – pisała z Gibraltaru Jusia.

Dla Niepodległej tworzyliście też żywe, ogromne fragi, robiliście pompki, nurkowaliście i piekliście słodkości.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

Kontakt24 - Opinia użytownika

Mnóstwo uśmiechniętych i radosnych wyspiarzy i turystów z całego świata pojawiło się na deptaku prowadzącym do zamku w Windsorze, by obserwować przejazd karety z nowożeńcami - księciem Harrym i Meghan Markle. To było 19 maja.

Pan Marcin Śmigielski przesłał do naszej redakcji zdjęcia i krótki film z przejazdu nowożeńców w Windsorze, w drodze do zamku.

- Cudowna atmosfera uchwycona na zdjęciach pokazuje, jak bardzo Brytyjczycy kochają takie wydarzenia. Setki tysięcy oglądających na ulicach. Wielu z nich czekało od kilku dni. Już od godziny 7 rano większość najlepszych miejsc przy barierkach było zajętych - pisał Reporter 24.

Ślub z udziałem 600 zaproszonych gości odbył się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, o wiele mniejszej od Opactwa Westminsterskiego, w którym w 2011 roku starszy brat Harry'ego, książę William ożenił się z Kate Middleton.

"Konstytucja! Konstytucja!". Roger Waters wystąpił w Gdańsku. A Mick Jagger w Warszawie: Polska, co za piękny kraj

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

W lipcu The Rolling Stones zagrali na PGE Narodowym. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania, na których słychać jak Jagger pozdrawia ze sceny widownię.

Jak się macie, Warszawo? - pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: - Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać.

- Byliśmy w Polsce dawno temu, w 1967 roku. Byliście fantastyczni - przypomniał już po angielsku, dodając, że Polacy dużo osiągnęli od tamtego tego czasu. - Niech Bóg będzie z wami - zakończył.

Niewykluczone, że słowa Jaggera były reakcją na list, jaki kilka dni wcześniej wystosował do zespołu Lech Wałęsa. Były prezydent poprosił członków grupy o wsparcie w obronie niezależności sądów.

W sierpniu Roger Waters wystąpił w Gdańsku. Muzyk pojawił się na scenie w koszulce KOD-u.

W czasie koncertu w Ergo Arenie na telebimie wyświetlone zostały napisy komentujące sytuację w Polsce. "Uwolnić media" (ang.: set the media free), "uwolnić sądy" (ang.: set the courts free) i trzy razy po polsku "KONSTYTUCJA!".

Drugim wyświetlonym napisem na telebimie była lista państw i polityków z komentarzem "neo-faszyzm rośnie.

Jeden "pijany zaatakował stewardessę", drugi "awanturował się i groził". Polacy wysadzeni z samolotów