tvnpix
Szaleńcza jazda złotego lexusa, Foto: Reporterzy 24

Siedem filmów w cztery dni. Lawina nagrań szaleńczej jazdy pirata

Jest trzymiesięczny areszt dla Macieja P., pirata drogowego, którego wyczyny na stołecznych ulicach mrożą krew w żyłach. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów, a na Kontakt 24 otrzymujemy kolejne nagrania, na których widać niebezpieczną jazdę kierowcy w złotym lexusie.
Szaleńcza jazda złotego lexusa Autor: Reporterzy 24 | Źródło: Kontakt 24


Zaczęło się od nagrania Reportera 24 Dees, który w piątek 23 marca uwiecznił moment, kiedy lexus przejeżdża chodnikiem wzdłuż alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Na nagraniu widać zaskoczonych pieszych, którzy w ostatniej chwili uskakują przed rozpędzonym autem.

W ciągu kolejnych dni do naszej redakcji dotarło aż sześć nowych  filmów, na których widać złotego lexusa. Dwa przypadki jazdy chodnikiem zarejestrowali nasi czytelnicy w okolicach ulicy Solec. Jak relacjonują, "mało nie zostali rozjechani". Mężczyzna szalał również na drodze w okolicach Warszawy. Reporter 24 Dzidek 265 uwiecznił go na trasie Warszawa - Radom. Również tym razem kierowca lexusa nie przejął się przepisami drogowymi oraz tym, że będąc na pasie do skrętu w lewo, przejechał prosto przez skrzyżowanie.

Na czerwonym, pod prąd, torowiskiem

To nie jedyny przypadek jazdy na czerwonym świetle. Nagranie z warszawskiej ulicy Szaserów pokazuje tego samego lexusa dwukrotnie przejeżdżającego przez skrzyżowania w momencie, kiedy powinien poczekać na zielone światło.

Podobnie kierowca zachował się w piątkowy poranek, co widać na nagraniu od Reportera 24 Wawamar. Nie tylko nie zaczekał na możliwość jazdy, ale również wymusił pierwszeństwo, wjeżdżając na Wisłostradę i zmuszając do hamowania kilkadziesiąt aut.

Na innych nagraniach widać, jak ten sam samochód omija korek w Dolinie Służewieckiej, jadąc pasem zieleni; mknie slalomem pomiędzy samochodami na Wisłostradzie; wciska się jako drugi na jednopasmowy zjazd z alei Szucha na Trasę Łazienkowską.

Łącznie do redakcji Kontaktu 24 dotarło aż dziewięć Waszych nagrań, z czego dwa pochodzą z czerwca 2016 roku.

Jest areszt

42-letni Maciej P. "zasłynął" szaloną jazdą lexusem po ulicach Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę za prowadzenie pod wpływem narkotyków. W wtorek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, w której został przesłuchany. Postawiono mu 5 zarzutów - jeden dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, drugi nie zatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych w tym zakresie przez policjantów poleceń, pozostałe trzy dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kilku pieszych. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Więcej na tvnwarszawa.pl

Autor: mb,kz/kab Źródło: Kontakt 24/tvnwarszawa.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.