tvnpix

"Nad ranem obudziły nas syreny". Pożar gasiło 130 strażaków

Ponad 15 godzin trwała akcja gaśnicza na składowisku odpadów w Gorlicach (Małopolskie). Śmieci, które się spaliły, miały wysokość sześciu metrów. Jak poinformował oficer prasowy straży pożarnej, wiadomo już, co mogło być przyczyną pożaru. Zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

Około 130 strażaków, pracujących w 30 zastępach, gasiło w sobotę ogromny pożar, jaki powstał na składowisku odpadów wielkogabarytowych na ul. Przemysłowej w Gorlicach.

"Nad ranem obudziły nas syreny. Około 300 metrów od bloków po raz czwarty w tym rejonie się pali" - napisała na Kontakt 24 Urszula, od której otrzymaliśmy zdjęcia.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 3:37. Ogień pojawił się na powierzchni około 60 na 65 metrów. Śmieci, które się zapaliły, miały wysokość sześciu metrów.

- Spaliło się półtora tony materiałów łatwopalnych, głównie śmieci – poinformował mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Piętnaście godzin akcji

Jak dodał, ogień nie przeniósł się na pobliskie, oddalone o około 70 metrów składowisko opon.

- Na szczęście jest to przestrzeń otwarta, co ułatwia prowadzenie akcji - relacjonował w czasie akcji Surmacz. Jak mówił strażak, proszono mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostawali w domach i nie otwierali okien.

Ostatecznie akcja zakończyła się około godziny 19.30.

Jak poinformował mł. bryg. Dariusz Surmacz prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było przywiezienie na składowisko odpadów z zarzewiami ognia. - W nocy przyjechały dwie ciężarówki. Zarzewia ognia prawdopodobnie znajdowały się w odpadach transportowanych na jednej z nich - powiedział strażak.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

 

 

 

 

 

 

Autor: est//ank, ak

Komentarze (2)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Zacznijmy budować spalarnie!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   ~Gość

   No to wlasnie ktos urzadzil spalarnie.. Firma ktora dopuscila do takiego skazenia powinna zostac obciazona kosztami plus gigantyczna nawiazka na ochrone srodowiska. Ale znając życie wlos z glowy nikomu nie spadnie a sledztwo utknie w martwym punkcie.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     • Udostępnij komentarz w:
     • Kopiuj
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.