tvnpix
Pożar składowiska odpadów w Grabowie, Foto: TVN 2

Ogromny pożar składowiska odpadów

Trwa dogaszanie pożaru składowiska odpadów w Grabowie (Łódzkie). W działaniach gaśniczych wciąż bierze udział 30 zastępów. Przed ogniem uratowany został budynek mieszkalno-biurowy, który znajdował się w pobliżu hali. Pożar, który wybuchł na drugim składowisku, został już ugaszony. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

Pożar wybuchł we wtorek przed godziną 16. Początkowo na miejsce wysłano 20 zastępów, jednak w kulminacyjnym momencie z ogniem walczyły aż 72 jednostki.

- Obecnie pożar jest już zlokalizowany. Trwa jego dogaszanie - przekazał w środę o godzinie 9 starszy kapitan Marek Mikołajczyk, rzecznik straży pożarnej w Łęczycy.

Jak dodał strażak, w akcji wciąż jest 30 zastępów straży pożarnej.

Pożar odpadów

Według informacji straży, ogniem objęta jest hala magazynowa o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, a także składowisko odpadów przed halą, którego wysokość dochodzi do pięciu metrów.

Strażakom udało się także obronić przed ogniem budynek mieszkalno-biurowy, który znajduje się w sąsiedztwie hali.

Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany. Według strażaków, wszystkie osoby przebywające w budynkach zdążyły z nich wyjść jeszcze przed ich przyjazdem.

St. kpt. Jędrzej Pawlak o pożarze Źródło: tvn24

500 metrów dalej kolejny pożar

W Grabowie strażacy walczyli z dwoma pożarami. Drugi znajdował się 500 metrów dalej, przy ulicy Reymonta. - Na miejscu jest 15 zastępów straży. Płomienie objęły obszar 300 metrów kwadratowych. Płoną tekstylia i tworzywa sztuczne - mówił po godzinie 21 starszy kapitan Jędrzej Pawlak z łódzkiej straży pożarnej.

Według informacji straży, pożar ten został już ugaszony.

 

 

 

 

 

 

Autor: mb//ank