tvnpix
Niedźwiedzie zwabił zapach śmieci, Foto: Mirosława

Zwabiły je śmieci, przegonił pies. Nocna wizyta niedźwiedziej rodziny

Cztery niedźwiedzie odwiedziły posesję w bieszczadzkiej Kalnicy. Niespodziewanych gości spłoszył na chwilę szczekający pies, jednak misie szybko wróciły. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Niedźwiedzią rodzinę zauważył właściciel posesji. O zdarzeniu opowiedział później swojej żonie. 

- Mąż usłyszał szczekanie psa i wyjrzał przez okno. Zobaczył niedźwiedzie. Bardzo się zestresował, w końcu to dzikie zwierzęta. Tak bardzo, że chciał nakręcić film telefonem, ale nie włączył nagrywania – relacjonowała pani Mirosława.

 

Wizytę misiów nagrała za to kamera monitoringu. – Niedźwiedzi było cztery: dwa małe, jeden trochę większy i jeden duży – wyliczała właścicielka posesji.

Przestraszył je pies

Na nagraniu widać, że niedźwiedzie na początku próbują wejść na podwórko, ale płoszy je szczekający pies. Po chwili jednak najodważniejszy z niedźwiadków wraca, za nim idą kolejne. Pierwszy z misiów intensywnie węszy i kieruje się prosto do śmietnika, dwa inne są zajęte zabawą. Wszystkiemu przygląda się największe zwierzę, prawdopodobnie niedźwiedzia mama.

W pewnym momencie coś (prawdopodobnie ujadający pies) płoszy nieproszonych gości. Trzy zwierzęta uciekają natychmiast. Czwarty niedźwiadek z pewnym ociąganiem dołącza do nich, by po chwili ostrożnie wrócić i… ukraść worek ze śmieciami. Wtedy na podwórko wbiega pies. Zwierzęta przez chwilę się przepychają, aż w końcu niedźwiadek ucieka. Po drodze jednak porywa worek odpadków.

Przyszły do śmieci

To właśnie śmieci najprawdopodobniej zwabiły niedźwiedzią rodzinę na podwórko. – Nic nie zostało zniszczone, tylko rozerwały worki, które sąsiadka trzymała na zewnątrz – tłumaczy pani Mirosława.

Mieszkanka Kalnicy przyznaje, że takich gości jeszcze nie miała. – Zdarzały się lisy i wilki. Ślady niedźwiedzi były na drodze dojazdowej, ale nigdy żadnego nie widzieliśmy.

Więcej na tvn24.pl

Autor: wini/gp Źródło: TVN24 Kraków