tvnpix
Pożar wybuchł w Łabiszynie, Foto: Edyta

Pożar na składowisku odpadów

Gęste kłębu dymu unoszące się na czerwonym niebie - zdjęcia i nagrania przedstawiające pożar na składowisku odpadów w Łabiszynie (Kujawsko-Pomorskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 20 zastępów straży pożarnej.

Pierwsze informacje o pożarze otrzymaliśmy od Reporterów 24. Potwierdził je kpt. Mirosław Wrzesiński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żninie.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy w niedzielę około godziny 23 i od tego czasu, na miejscu ciągle trwa akcja – przekazał. – Doszło do pożaru składowiska odpadów do produkcji paliwa alternatywnego, są to przede wszystkim odpady plastikowe – poinformował.

Dogaszanie zajmie kilka dni

Według informacji straży pożarnej, pożar został opanowany już w poniedziałek rano. - Teraz trwa jego dogaszanie, które zajmie nam kilka dni. Główne działania zostały już zakończone - podkreślił we wtorek po godzinie 8 kpt. Mirosław Wrzesiński.

W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 20 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

 

 

 

Autor: bkol,est,ak

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Ostatnio w Polsce nie ma chyba tygodnia, żeby się nie paliło jakieś wysypisko śmieci albo jakiś skład odpadów. Czy jakieś służby się tym w ogóle interesują? Trudno uwierzyć, że to zbieg okoliczności.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.