tvnpix
Foto: retzlaff68

"Konstytucja! Konstytucja!". Roger Waters wystąpił w Gdańsku

"Uwolnić media", "uwolnić sądy", "konstytucja!"- to niektóre z napisów wyświetlonych na telebimach w czasie koncertu Rogera Watersa w Gdańsku. Muzyk wystąpił na nim w koszulce KOD-u. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Współzałożyciel legendarnego zespołu Pink Floyd Roger Waters 5 sierpnia wystąpił w Gdańsku. W czasie koncertu w Ergo Arenie na telebimie wyświetlone zostały napisy komentujące sytuację w Polsce. "Uwolnić media" (ang.: set the media free), "uwolnić sądy" (ang.: set the courts free) i trzy razy po polsku "KONSTYTUCJA!" - zobaczyli fani podczas koncertu.

Drugim wyświetlonym napisem na telebimie była lista państw i polityków z komentarzem "neo-faszyzm rośnie. Pojawił się on także na koncercie Watersa w Krakowie, dwa dni wcześniej.

Trzeci napis wyświetlony w Ergo Arena dotyczył rozdziału państwa i Kościoła.

Muzyk wystąpił na gdańskiej scenie w koszulce z napisem "KONSTYTUCJA #KOD"

Trasa "Us + Them"

Artysta podczas trwającej od kwietnia europejskiej trasy koncertowej zatytułowanej "Us + Them" odwiedzi łącznie 23 kraje, w tym - po koncertach w Polsce - Danię, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Litwę, Łotwę i Rosję.

Nazwa trasy nawiązuje do utworu z 1974 r. pt. "Us And Them", ze sprzedanego w wielomilionowym nakładzie albumu Pink Floyd "Dark Side of the Moon". Występy na Starym Kontynencie są częścią światowego tournee, które rozpoczęło się 26 maja 2017 r. w USA, a zakończy się 9 grudnia bieżącego roku w Meksyku.

Pink Floyd

Roger Waters (ur. 1943) był jednym z członków-założycieli zespołu Pink Floyd, w którym występował jako basista i wokalista. Był także jednym z głównych kompozytorów i tekściarzy formacji. W szkole poznał przyszłego gitarzystę Pink Floyd, Syda Barretta. Innych "Floydów" - Nicka Masona, Ricka Wrighta - poznał na studiach architektonicznych w Londynie. W 1965 roku mężczyźni założyli zespół Pink Floyd, a dwa lata później formacja zadebiutowała albumem "The Piper at the Gates of Dawn", utrzymanym w stylistyce psychodelicznego rocka.

Roger Waters odszedł z Pink Floyd w 1985 roku.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: jog/ŁUD Źródło: tvn24.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
DPiM
DPiM

Czy jeśli ktoś powiesi biało-czerwoną flagę na pomniku to go szpeci, znieważa - czy zdobi?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.