Jedna osoba w szpitalu, 15 ewakuowanych to efekt pożaru w garażu podziemnym bloku przy ulicy Okulickiego w Krakowie. Spłonęły cztery samochody i dwa motocykle. Kilkanaście innych aut zostało uszkodzonych. Informację, zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Zapalił się samochód osobowy na krajowej "30" na wysokości miejscowości Pisarzowice (woj. dolnośląskie). Kierowcy nic się nie stało. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
W szpitalu zmarł 62-latek poparzony najprawdopodobniej w wybuchu gazu przy ulicy Olendrów Małych w Sieradzu (woj. łódzkie). Jak wyjaśniła policja, kiedy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, na mężczyźnie płonęło ubranie. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 otrzymaliśmy od portalu sieradz.com.pl.
Poniedziałek przywitał mieszkańców niektórych części Polski silnymi opadami śniegu. Biało zrobiło się m.in. w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim czy lubuskim. Pogoda znacznie utrudniała jazdę kierowcom. Na Kontakt 24 otrzymywaliśmy informacje, zdjęcia i filmy zasypanych śniegiem ulic i zablokowanych dróg.
Mróz schowany w bańce mydlanej zdobył najwięcej Waszych głosów. Bajkowe eksperymenty na mrozie autorstwa Pawła Załuski otrzymały 41 proc. głosów. Na podium znalazł się też materiał Renaty, która przygarnęła do domu zmarzniętego dzięcioła (26 proc.) i wideo autorstwa Pawła przedstawiające sylwestra nad Warszawą (14 proc.). Dziękujemy za oddane głosy, a zwycięzcy i wyróżnionym gratulujemy!
Cieszyńska policja szuka kierowcy samochodu, który w Pogórzu (woj. śląskie) podczas wyprzedzania uderzył w fiata i uciekł. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu ox.pl
Krakowski sąd aresztował w niedzielę wieczorem na trzy miesiące 26-letniego Przemysława J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej matki - zastępczyni prokuratora okręgowego w Krakowie Anny Jedynak. Pierwsze informacje o sobotnim zatrzymaniu dostaliśmy na Kontakt 24.
Policja ustala okoliczności śmierci 31-latka, którego ciało odnaleziono w niedzielę na jednej z posesji w Siedliskach Pierwszych koło Krasnegostawu (woj. lubelskie). Funkcjonariusze nie wykluczają, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
W bagażu, w którym detektory wskazały obecność niebezpiecznej substancji, nie było materiału wybuchowego - podała w niedzielę po południu szwedzka policja. Zdjęcia z lotniska Skavsta, ok. 100 km na południe od Sztokholmu, otrzymaliśmy na Kontakt 24.