tvnpix
Który materiał był najlepszy w październiku?, Foto: Reporterzy 24

Dziewięć materiałów października. Głosuj i wybierz najlepszy

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych zdjęć i nagrań, które otrzymaliśmy od Was na Kontakt 24. Pora wybrać ten najlepszy, który otrzyma odznakę materiału miesiąca. W głosowaniu biorą udział materiały, które w poszczególnych tygodniach - dzięki Waszym głosom - zdobyły pierwsze albo drugie miejsce.

"Jest nas dużo, będzie więcej". Przeszedł Marsz w Obronie Praw Kobiet

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Marszu w Obronie Praw Kobiet, który przeszedł ul. Piotrkowską w Łodzi. To reakcja na odrzucenie w ubiegłym tygodniu przez Sejm obywatelskiego projektu liberalizującego przepisy dotyczące aborcji oraz skierowanie do dalszych prac projektu przewidującego jej bezwzględny zakaz. Zdjęcia i nagranie z marszu przesłał na Kontakt 24 stevenlodz.

Czytaj więcej

 

Biało-czerwony Manhattan. Reporterzy 24 na Paradzie Pułaskiego

Jak co roku w Nowym Jorku odbyła się wielka parada Polonii. Biało-czerwone kolory rozlały się po słynnej 5 Alei. Na miejscu byli również Reporterzy 24, od których otrzymaliśmy zdjęcia i filmy.

Czytaj więcej

 

Magia pod osłoną nocy. Festiwal światła okiem Reportera 24

Ulice skąpane są w zmroku, a mimo to spacerują po nich tłumy mieszkańców. Fasady kamienic zamieniają się w akwaria, wnętrza oceanu, czy szachownice. Niesamowitym projekcjom towarzyszy subtelna muzyka. Taka magia miała miejsce w Łodzi, gdzie odbyło się Light Move Festival. Relację z tego kulturalnego wydarzenia zamieścił Reporter 24 stevenlodz.

Czytaj więcej

 

Dachowanie w oku kamery. Zaczęło się od taksówki

Taksówka wyjeżdża na drogę. Nie ustępuje jednak pierwszeństwa i uderza w nadjeżdżające audi, które dachuje. Przebieg tego zdarzenia, do którego doszło w Łodzi, zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Żubr od kilku dni zagląda do ludzi

Potężny żubr postanowił opuścić stado i "pospacerować". - Od kilkunastu dni chodzi po okolicznych miejscowościach. Był też widziany w okolicy S3 - mówiła pani Karolina, która nagrała ogromne zwierzę.

Czytaj więcej

 

Noc z samolotami. Fotorelacja Reportera 24

Samoloty, śmigłowce, łaziki, bezzałogowce - to tylko kilka atrakcji, które czekały na uczestników siódmej "Nocy w Instytucie Lotnictwa" w Warszawie. Na miejscu był również Reporter 24 jackowlew, od którego otrzymaliśmy na Kontakt 24 zdjęcia.

Czytaj więcej

 

Za nami pełnia myśliwych. Zobacz zdjęcia Reportera 24

Pełnię myśliwych "upolowali" Reporterzy 24. Jak podaje TVN Meteo, pełnia została nazwana tak na cześć myśliwych - jasny Księżyc ułatwiał im polowanie.

Czytaj więcej

 

"Prawdziwy ewenement" i "wielka rzadkość". Oko w oko z jeleniem albinosem

Piękny, dumny i biały. "To ewenement" - tak obecność jelenia szlachetnego, albinosa, skomentował Reporter 24 Slewek, który zauważył go przy drodze. Jak się okazuje, widok którego doświadczył, czyni go wyjątkowym szczęściarzem. Zdjęcia z obrzeży lubuskiego lasu Reporter 24 przysłał do naszej redakcji.

Czytaj więcej

 

Czarny Protest. Uczestnicy stworzyli "żywą parasolkę"

"Beata, niestety, ten rząd obalą kobiety", "nie będziemy siedzieć cicho", "chcemy doktora, nie prokuratora". To tylko niektóre hasła, jakie skandowali uczestnicy Czarnych Protestów, które zostały zorganizowane w ramach II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy domagali się m.in. pełnego dostępu do metod planowania rodziny, zgodnego z ich sumieniem i życiowymi wyborami. Zdjęcia z poszczególnych miast otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Czytaj więcej

***

W poprzednich głosowaniach odznakę materiału miesiąca zdobyły następujące materiały:

Wrzesień: Obrzucili kamieniami, weszli na ciężarówkę. Relacja polskiego kierowcy z Calais

Sierpień: Małe kotki straciły matkę, zajęła się nimi kura

Lipiec: Tłumy wiernych witające Franciszka

Czerwiec: Te słupki robią furorę. Głogów opanowały Minionki

Maj: Cud architektury Inków. "To było moje marzenie"

Kwiecień: Wyszedł ze szpitala i ruszył w podróż życia. Choroba go nie zatrzymała

Marzec: 14 bocianich gniazd na słupie. "To normalne w Hiszpanii i Portugalii"

Luty: Nocne karaoke w kościele. Śpiewali kolędy i "Ona tańczy dla mnie"

Styczeń: Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

Autor: kz//tka