tvnpix
Rok 2014 w Kontakcie 24, Foto: Kontakt 24

Rok 2014 w Kontakcie 24!

"System informatyczny obsługujący wybory samorządowe to wielki niewypał. Wszystko stoi!" - alarmowali naszą redakcję członkowie komisji, którzy przez wiele godzin zmagali się z awarią systemu podczas tegorocznych wyborów samorządowych. To tylko jedno z wielu wydarzeń 2014 roku, o których jako pierwsi poinformowaliście nas Wy - Reporterzy 24. Wasze relacje, zdjęcia i nagrania tworzyły Kontakt 24, a także bardzo często pojawiały się w portalu tvn24.pl i na antenie TVN24.

W ostatni dzień roku postanowiliśmy pokazać Wam najważniejsze z nich. Te, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzbudziły największe emocje wśród widzów i internautów.

Relacja Polki z kijowskiego Majdanu

Tłumy ludzi, wybuchy i jeżdżące karetki - tak według relacji Polki mieszkającej w Kijowie wyglądał w lutym Majdan. "Wszyscy tu przychodzą i się jednoczą w walce o wolność. To jest niesamowite" - mówiła pani Ewa, od której otrzymaliśmy na Kontakt 24 zdjęcia z miasta, w którym odbywały się krwawe starcia między demonstrantami a milicją.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Tylko głupcy się nie boją, ale nie ma już odwrotu". Relacja Polki z kijowskiego Majdanu

"Są wycieńczeni, ale dają z siebie wszystko". Ukraińcy umacniają barykady na Majdanie

Wyprzedzanie w zamieci

Fatalna pogoda, kierowca decydujący się wyprzedzać przy zerowej widoczności i czołowe zderzenie z nadjeżdżającą lawetą. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film pokazujący moment wypadku, do którego doszło w okolicy Łosic (woj. mazowieckie). "Ewidentnie bezmyślne i karygodne zachowanie kierowcy" - podsumował brawurową jazdę Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, tym razem nie pociągnęło za sobą ofiar śmiertelnych.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wyprzedzanie w zamieci i czołowe zderzenie. "To bezmyślne i karygodne"

Nagranie z uderzenia pioruna

"Potworny huk, ogień i sypiące się iskry. Jakby coś wybuchło" - opisuje moment uderzenia pioruna @darek78. Przesłane przez niego na Kontakt 24 nagranie, wykonane w maju na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, biło w ostatnich miesiącach rekordy popularności.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Potworny huk, jakby coś wybuchło". Relacja autora nagrania z uderzenia pioruna

Nagranie z karambolu na S8

Seria głośnych huków zderzających się samochodów w czasie karambolu w Kowiesach na S8 - takie wideo przesłał do Kontaktu 24 internauta, który także brał udział w tym wypadku. Na nagraniu widać gęstą mgłę, która unosiła się wtedy nad trasą. Jak napisał autor wideo, tego dnia widoczność była dobra, a gęsta mgła pojawiła się nagle. "Była mlekiem" - poinformował.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Przecież pozabijają nas! Zapnijcie się w pasy!" Nagranie z karambolu na S8

Nagranie świadków / B&B, P&M, M&M&C

65-latka poczeka 17 lat na operację

65-letnia mieszkanka Sosnowca otrzymała skierowanie na operację, która ma się odbyć za 17 lat. Kobieta nie wie co robić, ponieważ - jak sama mówi - ledwo się porusza. Ordynator szpitala, w którym ma odbyć się zabieg przyznał, że jest mu wstyd, ale dodał, że tak długa kolejka nie jest winą placówki. Rzeczniczka NFZ stwierdziła zaś, że jest zszokowana całą sytuacją i poleciła pacjentce udanie się do szpitala, w którym kolejka jest mniejsza. Po naszej publikacji do akcji wkroczył Rzecznik Praw Pacjenta. O całej sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24 syn kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ:

65-latka poczeka 17 lat na operację. NFZ: jesteśmy zszokowani

Relacja Polaków z Nepalu: zastała nas śnieżyca

"Na wysokości około 4 tys. metrów zastała nas śnieżyca. Nie byliśmy przygotowani na takie warunki" - relacjonowali redakcji Kontaktu 24 Polacy przebywający w rejonach Annapurny w Nepalu. To właśnie tam przechodzące burze śnieżne i lawiny zabiły – wg doniesień – nawet 30 osób. Oficjalne informacje mówiły o trzech zabitych Polakach. Do tragedii doszło w rejonie przełęczy Thorong La na popularnym szlaku trekkingowym wokół Annapurny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Polacy relacjonują z Nepalu: zastała nas śnieżyca, nie byliśmy przygotowani

Wybuch kamienicy w Katowicach

Blisko dobę trwała akcja strażaków po wybuchu w kamienicy w Katowicach. Doszczętnie zniszczone zostały trzy kondygnacje budynku. W wyniku eksplozji zginęły trzy osoby - reporter "Faktów" TVN oraz jego żona i dziecko, a pięć zostało rannych. - Wielki huk, wyleciały okna - tak wybuch w kamienicy w centrum Katowic relacjonowała kobieta, która jako pierwsza poinformowała Kontakt 24 o eksplozji. Zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia na bieżąco przesyłali nam Reporterzy 24.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Płomienie i kłęby dymu. Potężna eksplozja w Katowicach

"Rzuciło łóżkiem na lewo i prawo". Mieszkańcy o wstrząsie przed wybuchem

W Gdańsku spłonęło 19 samochodów

W trzech dzielnicach Gdańska we wrześniu jednej nocy spłonęło 19 samochodów. Pierwsze zdjęcia, nagrania i informacje o pożarach otrzymaliśmy od Reporterów 24 na Kontakt 24. Gdańska policja zatrzymała 33-latka podejrzewanego o podpalenia.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Spłonęło 19 samochodów w trzech dzielnicach Gdańska

Mieszkanie, a w nim góra śmieci i mnóstwo szczurów

Spółdzielnia "Tęcza" w Turku (woj. wielkopolskie) złożyła zawiadomienie do prokuratury po odkryciu sterty śmieci i stada szczurów w jednym z mieszkań. - Zapach wydobywający się z tego pomieszczenia nie pozwalał na normalne funkcjonowanie - opisywał jeden z mieszkańców bloku. Okazało się, że lokator w 45-metrowym mieszkaniu zebrał 10 kontenerów śmieci. Zdjęcia oraz nagrania przesłał na Kontakt 24 Lee.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Mieszkanie jak śmietnik, a w środku szczury

Problemy z systemem PKW

Nieudolność systemu to prawdziwy koszmar - skarżyli się na Kontakt 24 członkowie komisji wyborczych z całego kraju. Z powodu awarii systemu ich praca przedłużyła się o wiele godzin. Wiele komisji zawiesiło pracę. "Jesteśmy pod telefonem. Wybory się nie skończyły" - pisała członkini jednej z komisji. Następnego dnia nad ranem PKW poinformowała, że system jest już w pełni sprawny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Drętwieją palce od liczenia, sortowania, przenoszenia. Ciężka praca po 3 zł za godzinę"

"Na słowa PKW, że system działa, ogarnia nas śmiech"

Dziecięcy wózek przemknął tuż przed autem

Niebezpieczną sytuację uchwyciła kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców. Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać dziecięcy wózek, który zjechał na ulicę w Tczewie i przemknął na drugą stronę jezdni. Tylko dzięki refleksowi i czujności kierowcy nie doszło do zderzenia. "Osłupiałem" - skomentował autor nagrania. Jak dodał, zdecydował się je upublicznić, by pokazać, czym może skończyć się nierozwaga osób opiekujących się dziećmi.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dziecięcy wózek przemknął tuż przed autem. Refleks kierowcy

Wydarzenia w domu dziecka w Lidzbarku Welskim

Policjanci ustalili, że na terenie domu dziecka w Lidzbarku Welskim (woj. warmińsko-mazurskie) może dochodzić do krzywdzenia dzieci. Sprawą zajęła się prokuratura. Postępowanie zostało wszczęte po tym, gdy na policję trafiły zdjęcia mające przedstawiać złe traktowanie podopiecznych placówki. Fotografie otrzymaliśmy również na Kontakt 24.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dom dziecka pod lupą prokuratury. Sprawdzają, czy znęcali się nad wychowankami

Po kontroli w domu dziecka. Rzecznik Praw Dziecka: nie działo się tam dobrze

Wiozła dziecko na tylnej półce auta

42-letnia kierująca z Kalisza przewoziła swoje 3-letnie dziecko na półce pod tylną szybą samochodu. Kobieta została odnaleziona przez policję, która odebrała jej prawo jazdy i przekaże sprawę do sądu. O incydencie poinformował Kontakt 24 portal faktykaliskie.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wiozła dziecko na tylnej półce auta. "Skrajny brak odpowiedzialności"

"Polowanie na staruszkę"

"Ile to powinno kosztować według taryfikatora?" - zastanawiał się internauta o nicku rad20, autor filmu z udziałem radiowozu, nagranego w centrum Warszawy. Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, policjantka kierująca autem straciła prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Polowanie na staruszkę". Policjantka straciła prawo jazdy

Start nowego Kontaktu 24

W zestawieniu nie mogło zabraknąć najważniejszego dla nas wydarzenia - startu odświeżonej i jeszcze bardziej funkcjonalnej wersji Kontaktu 24! Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym możecie publikować przygotowane przez Was materiały, zawierać znajomości z innymi Reporterami 24, a także brać udział w naszych Gorących Tematach!

CZYTAJ WIĘCEJ:

Witaj w nowym Kontakcie 24

Kontakt 24 w nowej odsłonie Źródło: tvn24