tvnpix
Głosujecie na materiał lipca

Niesamowity lipiec na Waszych filmach i zdjęciach. Wybierzcie najlepszy materiał

Lipiec obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, których Wy - Reporterzy 24 - byliście uczestnikami. Po Euro 2016 z Francji wrócili nasi piłkarze, podczas Światowych Dni Młodzieży Polskę odwiedził Franciszek. Byliście tam. Wśród nadesłanych przez Was nagrań są też kierowcy jadący pod prąd i pijani złodzieje aut w mrożących krew w żyłach sytuacjach. Były też wzruszające momenty, kiedy pomogliście szukać domów dla osamotnionych po śmierci właścicielki psów, czy trzymaliście kciuki podczas ratowania małego kotka z ulicznej kanalizacji. Lato to również gwałtowna pogoda, której niszczycielską siłę uwiecznialiście na filmach i zdjęciach. Podobnie jak pogoda, gwałtowny i niebezpieczny był dzik, który biegał między parawanami na polskiej plaży. Do Was należy trudne zadanie wybrania najlepszej z tych wspaniałych relacji lipca. Czekamy na głosy!

Rodzinne Truskolasy powitały Błaszczykowskiego. Drżący głos Kuby i podziękowania

Po gorącym powitaniu, jakie piłkarzom polskiej reprezentacji zgotowali kibice na Lotnisku Chopina w Warszawie, chętnych do entuzjastycznego podziękowania nie zabrakło też w Truskolasach (woj. śląskie), rodzinnej miejscowości Kuby Błaszczykowskiego. - Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki - powiedział wzruszony reprezentant Polski. Zdjęcia i film z powitania piłkarza otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Kibica.

Czytaj więcej

Pod prąd na A1. "Chciał, żeby go przepuścić, bo ma kawałek do zjazdu"

- Kierowca mercedesa migał długimi światłami, żeby zjechać mu z drogi - opowiada pan Paweł, którego kamera zarejestrowała samochód jadący pod prąd na A1. - Takie sytuacje oglądałem wcześniej tylko w telewizji - skomentował. Film z tego niebezpiecznego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Pościg pod Ostrołęką. Pijany złodziej uciekał z mężczyzną uwieszonym na aucie

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się pod Ostrołęką (woj. mazowieckie). Pijany 32-latek najpierw ukradł samochód, a potem uciekał nim przez kilkanaście kilometrów. Mężczyzna, któremu skradziono pojazd, w akcie desperacji uwiesił się burty i jechał tak z pędzącym slalomem złodziejem. Nagranie opublikował portal moja-ostroleka.pl.

Czytaj więcej

Rwące potoki na ulicach Gdańska

Zalane ulice, podtopione domy, samochody brodzące w wodzie, problemy w kursowaniu tramwajów oraz pociągów. To tylko niektóre skutki dużej ulewy, jaka w czwartek przeszła przez Gdańsk i okolice.

Czytaj więcej

"Zanurkował" w studzience i wyciągnął kotka

Małego kota, który utknął w studzience kanalizacyjnej w Sieradzu (woj. łódzkie), usłyszeli okoliczni mieszkańcy. Straż miejska, która dostała pierwsze zgłoszenie, wezwała na pomoc strażaków. - Nie zdarzyło mi się, żebym do studzienki nurkował głową w dół - mówił po udanej akcji jeden z nich. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał serwis "Sieradz to my".

Czytaj więcej

Dzik na plaży. "Nagle wypłynął, kilka osób staranował"

W Karwi (woj. pomorskie) nad Bałtykiem doszło do niecodziennego, ale i niebezpiecznego zdarzenia. Według relacji świadków nagle na plażę wtargnął... dzik, który staranował kilka osób. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przesłała plażowiczka.

Czytaj więcej

Tłumy wiernych witały Franciszka. Wśród nich Reporter 24

27 lipca papież Franciszek przyleciał do Polski. Drogę z lotniska w podkrakowskich Balicach na Wawel pokonał w asyście policji i ochrony. Oczywiście na trasie przejazdu Ojca Świętego czekały tłumy wiernych. Reporter 24 Krzysztof sfotografował papieża, gdy z papamobile pozdrawiał tłum wiernych. Zdjęcia przesłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Mieszkały w spalonym domu zmarłej pani

W trakcie burzy piorun uderzył w drewniany dom w miejscowości Nowosiółka (woj. lubelskie). Stał on na uboczu, z dala od innych zabudowań. W budynku mieszkała samotnie 93-letnia kobieta, która zmarła w wyniku pożaru. Psy, które tam pozostały, przez niemal dwa tygodnie mieszkały w spalonym domu. O dowodzie psiej wierności poinformował nas na Kontakt 24 Lech

Czytaj więcej

***

Jeżeli Ty również byłeś świadkiem ciekawego, niecodziennego zdarzenia, prześlij swój film lub zdjęcia do redakcji Kontaktu 24. Czekamy na Twoją relację. Zostań Reporterem 24!

W poprzednich głosowaniach odznakę "materiału miesiąca" zdobyły następujące materiały:

Czerwiec:Szare słupki zamieniły się w Minionki

Maj: Cud architektury Inków. "To było moje marzenie"

Kwiecień: Wyszedł ze szpitala i ruszył w podróż życia. Choroba go nie zatrzymała

Marzec: 14 bocianich gniazd na słupie. "To normalne w Hiszpanii i Portugalii"

Luty: Nocne karaoke w kościele. Śpiewali kolędy i "Ona tańczy dla mnie"

Styczeń: Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

Autor: kab/popi