Rok 2014 w Kontakcie 24!

Rok 2014 w Kontakcie 24

"System informatyczny obsługujący wybory samorządowe to wielki niewypał. Wszystko stoi!" - alarmowali naszą redakcję członkowie komisji, którzy przez wiele godzin zmagali się z awarią systemu podczas tegorocznych wyborów samorządowych. To tylko jedno z wielu wydarzeń 2014 roku, o których jako pierwsi poinformowaliście nas Wy - Reporterzy 24. Wasze relacje, zdjęcia i nagrania tworzyły Kontakt 24, a także bardzo często pojawiały się w portalu tvn24.pl i na antenie TVN24.

W ostatni dzień roku postanowiliśmy pokazać Wam najważniejsze z nich. Te, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzbudziły największe emocje wśród widzów i internautów.

Relacja Polki z kijowskiego Majdanu

Tłumy ludzi, wybuchy i jeżdżące karetki - tak według relacji Polki mieszkającej w Kijowie wyglądał w lutym Majdan. "Wszyscy tu przychodzą i się jednoczą w walce o wolność. To jest niesamowite" - mówiła pani Ewa, od której otrzymaliśmy na Kontakt 24 zdjęcia z miasta, w którym odbywały się krwawe starcia między demonstrantami a milicją.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Tylko głupcy się nie boją, ale nie ma już odwrotu". Relacja Polki z kijowskiego Majdanu

"Są wycieńczeni, ale dają z siebie wszystko". Ukraińcy umacniają barykady na Majdanie

Kontakt24 - Opinia użytownika

Wyprzedzanie w zamieci

Fatalna pogoda, kierowca decydujący się wyprzedzać przy zerowej widoczności i czołowe zderzenie z nadjeżdżającą lawetą. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film pokazujący moment wypadku, do którego doszło w okolicy Łosic (woj. mazowieckie). "Ewidentnie bezmyślne i karygodne zachowanie kierowcy" - podsumował brawurową jazdę Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, tym razem nie pociągnęło za sobą ofiar śmiertelnych.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wyprzedzanie w zamieci i czołowe zderzenie. "To bezmyślne i karygodne"

Kontakt24 - Opinia użytownika

Nagranie z uderzenia pioruna

"Potworny huk, ogień i sypiące się iskry. Jakby coś wybuchło" - opisuje moment uderzenia pioruna @darek78. Przesłane przez niego na Kontakt 24 nagranie, wykonane w maju na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, biło w ostatnich miesiącach rekordy popularności.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Potworny huk, jakby coś wybuchło". Relacja autora nagrania z uderzenia pioruna

Kontakt24 - Opinia użytownika

Nagranie z karambolu na S8

Seria głośnych huków zderzających się samochodów w czasie karambolu w Kowiesach na S8 - takie wideo przesłał do Kontaktu 24 internauta, który także brał udział w tym wypadku. Na nagraniu widać gęstą mgłę, która unosiła się wtedy nad trasą. Jak napisał autor wideo, tego dnia widoczność była dobra, a gęsta mgła pojawiła się nagle. "Była mlekiem" - poinformował.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Przecież pozabijają nas! Zapnijcie się w pasy!" Nagranie z karambolu na S8

65-latka poczeka 17 lat na operację

65-letnia mieszkanka Sosnowca otrzymała skierowanie na operację, która ma się odbyć za 17 lat. Kobieta nie wie co robić, ponieważ - jak sama mówi - ledwo się porusza. Ordynator szpitala, w którym ma odbyć się zabieg przyznał, że jest mu wstyd, ale dodał, że tak długa kolejka nie jest winą placówki. Rzeczniczka NFZ stwierdziła zaś, że jest zszokowana całą sytuacją i poleciła pacjentce udanie się do szpitala, w którym kolejka jest mniejsza. Po naszej publikacji do akcji wkroczył Rzecznik Praw Pacjenta. O całej sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24 syn kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ:

65-latka poczeka 17 lat na operację. NFZ: jesteśmy zszokowani

drv-17 lat oczekiwania na zabieg / fot

Relacja Polaków z Nepalu: zastała nas śnieżyca

"Na wysokości około 4 tys. metrów zastała nas śnieżyca. Nie byliśmy przygotowani na takie warunki" - relacjonowali redakcji Kontaktu 24 Polacy przebywający w rejonach Annapurny w Nepalu. To właśnie tam przechodzące burze śnieżne i lawiny zabiły – wg doniesień – nawet 30 osób. Oficjalne informacje mówiły o trzech zabitych Polakach. Do tragedii doszło w rejonie przełęczy Thorong La na popularnym szlaku trekkingowym wokół Annapurny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Polacy relacjonują z Nepalu: zastała nas śnieżyca, nie byliśmy przygotowani

Kontakt24 - Opinia użytownika

Wybuch kamienicy w Katowicach

Blisko dobę trwała akcja strażaków po wybuchu w kamienicy w Katowicach. Doszczętnie zniszczone zostały trzy kondygnacje budynku. W wyniku eksplozji zginęły trzy osoby - reporter "Faktów" TVN oraz jego żona i dziecko, a pięć zostało rannych. - Wielki huk, wyleciały okna - tak wybuch w kamienicy w centrum Katowic relacjonowała kobieta, która jako pierwsza poinformowała Kontakt 24 o eksplozji. Zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia na bieżąco przesyłali nam Reporterzy 24.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Płomienie i kłęby dymu. Potężna eksplozja w Katowicach

"Rzuciło łóżkiem na lewo i prawo". Mieszkańcy o wstrząsie przed wybuchem

Kontakt24 - Opinia użytownika

W Gdańsku spłonęło 19 samochodów

W trzech dzielnicach Gdańska we wrześniu jednej nocy spłonęło 19 samochodów. Pierwsze zdjęcia, nagrania i informacje o pożarach otrzymaliśmy od Reporterów 24 na Kontakt 24. Gdańska policja zatrzymała 33-latka podejrzewanego o podpalenia.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Spłonęło 19 samochodów w trzech dzielnicach Gdańska

Kontakt24 - Opinia użytownika

Mieszkanie, a w nim góra śmieci i mnóstwo szczurów

Spółdzielnia "Tęcza" w Turku (woj. wielkopolskie) złożyła zawiadomienie do prokuratury po odkryciu sterty śmieci i stada szczurów w jednym z mieszkań. - Zapach wydobywający się z tego pomieszczenia nie pozwalał na normalne funkcjonowanie - opisywał jeden z mieszkańców bloku. Okazało się, że lokator w 45-metrowym mieszkaniu zebrał 10 kontenerów śmieci. Zdjęcia oraz nagrania przesłał na Kontakt 24 Lee.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Mieszkanie jak śmietnik, a w środku szczury

Kontakt24 - Opinia użytownika

Problemy z systemem PKW

Nieudolność systemu to prawdziwy koszmar - skarżyli się na Kontakt 24 członkowie komisji wyborczych z całego kraju. Z powodu awarii systemu ich praca przedłużyła się o wiele godzin. Wiele komisji zawiesiło pracę. "Jesteśmy pod telefonem. Wybory się nie skończyły" - pisała członkini jednej z komisji. Następnego dnia nad ranem PKW poinformowała, że system jest już w pełni sprawny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

"Drętwieją palce od liczenia, sortowania, przenoszenia. Ciężka praca po 3 zł za godzinę"

"Na słowa PKW, że system działa, ogarnia nas śmiech"

PKW w końcu podała oficjalne wyniki wyborów

Dziecięcy wózek przemknął tuż przed autem

Niebezpieczną sytuację uchwyciła kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców. Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać dziecięcy wózek, który zjechał na ulicę w Tczewie i przemknął na drugą stronę jezdni. Tylko dzięki refleksowi i czujności kierowcy nie doszło do zderzenia. "Osłupiałem" - skomentował autor nagrania. Jak dodał, zdecydował się je upublicznić, by pokazać, czym może skończyć się nierozwaga osób opiekujących się dziećmi.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dziecięcy wózek przemknął tuż przed autem. Refleks kierowcy