Szokowały, zadziwiały i wygrywały. Wybieracie materiał roku 2015

Wybierzcie materiał roku

Niecodzienne spotkania ze zwierzętami, zachwycające krajobrazy i oryginalne historie - na Kontakt 24, co roku otrzymujemy tysiące materiałów. Reporterzy 24 dzielą się z nami zdjęciami i filmami, z których, co miesiąc wybieracie te najlepsze. Który z 12 najlepszych materiałów nadesłanych do naszej redakcji w 2015 roku zrobił na Was największe wrażenie? Czekamy na Wasze głosy!

Materiał stycznia: "Na dole wiosna, na górze zima". Bitwa pór roku na zdjęciach Reportera 24

Zdjęcia, jakie przysłał do naszej redakcji Reporter 24, w pełni wyrażają zmienność zeszłorocznej zimy w Polsce. Podczas gdy szczyt znajdującej się w woj. dolnośląskim góry Ślęży pokryty jest białym puchem, to jej okolica jawi się w prawdziwie wiosennych barwach.

Czytaj więcej

Materiał lutego: Reporter 24 zachwycony pięknem Śnieżki

Początek lutego w Karkonoszach (woj. dolnośląskie) był bardzo udany. Przekonał się o tym pan Rafał, który wybrał się z aparatem na Śnieżkę. Bieluteńki śnieg, bezchmurne niebo i temperatura tylko trochę na minusie - nic więc dziwnego, że to był wyjątkowy dzień dla spacerowiczów.

Czytaj więcej

Materiał marca: 30 łań przebiegło przed autem

Kontakt24 - Opinia użytownika

Kierowcy w czasie jazdy muszą uważać na zwierzęta. Przekonał się o tym Reporter 24, przed którego samochodem przebiegło ponad 30 łań. - Pierwszy raz w życiu widziałem coś takiego - mówi Paweł. Czytaj więcej

Materiał kwietnia: O psie, który przechodził na zielonym

Kontakt24 - Opinia użytownika

"W drodze do pracy trafiłem na bardzo inteligentnego psa" - napisał na Kontakt 24 internauta Paweł. Na zarejestrowanym w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) nagraniu widać, jak zwierzak zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych i spokojnie czeka na zielone światło. Przed wejściem na jezdnię zdąży się jeszcze rozejrzeć. Jak relacjonował Reporter 24, przechodnie specjalnie dla niego wciskają przycisk na przejściu.

Czytaj więcej

Materiał maja: Wiosna broni się przed chłodem. Zima Zośka w ogrodzie

W majowy piątek, jak co roku mieliśmy proste wytłumaczenie na spadek temperatury. To zimna Zośka, która wraz z trzema zimnymi ogrodnikami odwiedziła Polskę na kilka dni. Reporterom 24 nie przeszkodziło to jednak w pokazaniu piękna przyrody i udowodnieniu, że wiosna tak łatwo się nie podda. Ciekawe zdjęcia ze swojego ogrodu przysłał nam Reporter 24 Casimirus.

Czytaj więcej

Materiał czerwca: Niedźwiedź złapany w fotopułapkę

Kontakt24 - Opinia użytownika

Nieufnie podchodzi, wącha, trąca łapą, nosem. Zaciekawiony misio wpadł w fotopułapkę w Beskidzie Makowskim, dzięki czemu możemy zaprezentować niesamowite nagranie Reportera 24.

Czytaj więcej

Materiał lipca: "Samoloty lecą tuż nad głowami, trudno utrzymać się na nogach"

Kontakt24 - Opinia użytownika

Najpierw słychać ryk silnika, a po chwili z oddali zbliża się wielka maszyna. Następnie samolot przelatuje tuż nad głowami obserwatorów, a większość z nich odczuwa mocny podmuch wiatru. Jednym z nich jest Reporter 24, dla którego spotting, czyli fotografowanie i nagrywanie samolotów, jest wielką pasją, a efektami swojej pracy podzielił się z Kontaktem 24.

Czytaj więcej

Materiał sierpnia: Nie mają aquaparków i kąpielisk. Stworzyli więc basen na kółkach

Mieszkańcom Goliszewa (woj. wielkopolskie) nie straszne są upały, od kiedy druhowie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej wybudowali basen, ale nie taki zwykły, bo... na kółkach. O sprawie informuje serwis faktykaliskie.pl.

Czytaj więcej

Materiał września: Bielik utknął w błotnistej mazi

Bielik tonął w błotnistej mazi w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie), ale na szczęście w pobliżu był pan Krzysztof, który pomógł ptakowi. - Akcja nie była prosta. Musiałem uważać, aby nie zrobił mi krzywdy szponami i dziobem. Cały czas machał też skrzydłami, aby wzbić się w powietrze, co sprawiało, że jeszcze bardziej zanurzał się w mazi - mówił w rozmowie z naszą redakcją. Na szczęście bielika udało się wydostać i jest już pod opieką Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczcie niezwykłą fotorelację.

Czytaj więcej

Materiał października: Zaparkował a robotnicy wykopali mu pod autem rów. "Nawet przełożyli pod nim kable"

Kontakt24 - Opinia użytownika

Samochód stoi na parkingu, a pod nim wykopany jest głęboki rów. Auto nie może wyjechać, bo próba wycofania skończyłaby się fatalnie dla zawieszenia. Do tej niecodziennej sytuacji doszło w Gliwicach (woj. śląskie), gdzie robotnicy budowlani wykonywali prace mimo zaparkowanego auta. Zdjęcia i film na Kontakt 24 przysłał Adrian.

Czytaj więcej

Materiał listopada: "Magiczne i zaskakujące miejsce". Bieszczady w zimowej odsłonie

Kontakt24 - Opinia użytownika

Ośnieżone korony drzew, pola pod białą pierzyną i czarne wstęgi dróg. To zobaczycie na nagraniu Reportera 24, który wybrał się w Bieszczady, a efektami swojej pracy podzielił się z redakcją Kontaktu 24.

Czytaj więcej

Materiał grudnia: Łania "przeleciała" tuż przed rowerem. "Przepiękny skok"

Kontakt24 - Opinia użytownika

To był piękny skok w dal. Jego autorką jest wybiegająca z lasu łania, a wszystko udało się uchwycić jednemu z rowerzystów. Zwierzę przeskoczyło tuż przed jego pojazdem. Nagranie z Jasła otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Reportera 24 o nicku Bajtek.

Czytaj więcej

Autor: sc,mz/aw

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze: