tvnpix
Jelenie przyłapane w leśnym spa, Foto: Marekr8nf

Jelenie w leśnym spa. Przyłapał je Reporter 24

Stado jeleni zażywa kąpieli w leśnym zbiorniku wodnym - taką sytuację zarejestrował na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo w Wielkopolsce Reporter 24, pan Marek. Nagranie z ukrytej kamery otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Jelenie zarejestrowała fotopułapka w sierpniu na terenie wielkopolskiego Nadleśnictwa Czerniejewo. Pan Marek umieścił ukrytą kamerę w pobliżu zbiornika wodnego, do którego przychodzą zwierzęta.

"Chciałbym zbliżyć ludzkość do przyrody"

- Jestem miłośnikiem natury, spędzam tam każdą wolną chwilę. Razem z kilkoma kolegami prowadzimy obserwację przyrody. Podpatrujemy, jak zachowuje się zwierzyna, bardzo to lubię. Interesuje mnie to od dzieciństwa. Moim marzeniem jest zwiększenie świadomości ludzi, chciałbym zbliżyć ludzkość do przyrody. Przyroda potrzebuje nas, żeby przetrwać. I robię to dzięki takim nagraniom, to bezbolesny i ciekawy sposób - mówił pan Marek.

- Na nagraniu widoczne są jelenie byki, które zażywają kąpieli. Wysokie temperatury i brak wody powoduje, że zwierzętom jest gorąco. Chcą się ochłodzić, a małe zbiorniki są w takich miejscach bardzo potrzebne - wyjaśnia.

To nie pierwsze zwierzęta, które uchwyciła fotopułapka zastawiona przez Reportera 24. W listopadzie uchwycił daniele.

Masz nietypowe hobby, którym chcesz się podzielić? Na Kontakt 24 czekamy na zdjęcia i nagrania!

Autor: anw,ok/rp,kab Źródło: Kontakt 24