tvnpix
Foto: Krzysztof Chomicz

Bielik odfrunął rywalom. Wybraliście materiał września

Bielik tonął w błotnistej mazi, ale został uratowany przez pana Krzysztofa. To właśnie zdjęcia i relacja z akcji ratunkowej zdobyły najwięcej Waszych głosów (50 proc.) i zostały materiałem miesiąca Kontaktu 24. Na podium znalazła się też fotorelacja z ognistego tańca na tle nocnego nieba (37 proc.) i efektowne zdjęcia superksiężyca (4 proc.). Zwycięzcy oraz wyróżnionym gratulujemy. Czekamy na kolejne zdjęcia i filmy!

I miejsce: Bielik utknął w błotnistej mazi

Bielik tonął w błotnistej mazi w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie), ale na szczęście w pobliżu był pan Krzysztof, który pomógł ptakowi. - Akcja nie była prosta. Musiałem uważać, aby nie zrobił mi krzywdy szponami i dziobem. Cały czas machał też skrzydłami, aby wzbić się w powietrze, co sprawiało, że jeszcze bardziej zanurzał się w mazi - mówił w rozmowie z naszą redakcją. Na szczęście bielika udało się wydostać i jest już pod opieką Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczcie niezwykłą fotorelację.

Czytaj więcej

 

II miejsce: Ognisty taniec na tle nocnego nieba

Niebo w Olesznej (woj. dolnośląskie) rozświetlił pokaz żonglerki ognistymi przedmiotami. Widowisko przyciągnęło wielu widzów, wśród których był też Reporter 24 Casimirus. Zobaczcie niesamowite przedstawienie na jego zdjęciach.

Czytaj więcej

 

Superksiężyc w obiektywie Reportera 24

Ta noc była wyjątkowa. Na niebie pojawił się większy i jaśniejszy niż zwykle księżyc w pełni. Reporterzy 24 wprost zasypiali nas zdjęciami tego spektakularnego zjawiska. Wśród nich była fotografia micha_99.

Czytaj więcej

 

***

Materiał stycznia - Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24

Materiał lutego - Raj dla fotoreporterów. Piękna Śnieżka zimą

Materiał marca - 30 łań przebiegło przed autem

Materiał kwietnia - O psie, który przechodził tylko na zielonym

Materiał maja - Zimna Zośka zmroziła konkurencję

Materiał czerwca - Niedźwiedź złapany w fotopułapkę

Materiał lipca - "Samoloty lecą tuż nad głowami"

Materiał sierpnia - "Nie mają aquaparków i kąpielisk. Stworzyli więc basen na kółkach"

Autor: sc//tka