tvnpix
Lawina zeszła w Tyrolu, Foto: Marek

"Zobaczyłem, że schodzi lawina". Rzędy aut zasypane śniegiem

W okolicach stoku narciarskiego w Stubaier Gletscher w zachodniej Austrii zeszła lawina. Masa śniegu przysypała w piątek po południu jedną osobę oraz zniszczyła kilka samochodów. Filmy z zejścia lawiny otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Podnóże lawiny dotarło na parking 3S-Bahn pod stokiem narciarskim w Stubaier Gletscher.

Według policji śnieg częściowo przysypał jedną osobę. Nie podano jednak, ile osób zostało rannych. Masy śniegu, które zeszły około godziny 15 poważnie uszkodziły 10 pojazdów.
Oprócz policji na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, ratownicy górscy i ratownicy z psami poszukiwawczymi.

Sfilmował zejście

Na Kontakt 24 dostaliśmy nagrania przedstawiające zejście lawiny. Ich autorem jest pan Marek, który przebywa na urlopie w austriackim Stubaier Gletscher. Na nagraniu oprócz samego zejścia lawiny widać duże bryły zbitego śniegu, które, jak mówi pan Marek, uszkodziły stojące u podnóżu góry samochody. - Zjeżdżaliśmy już z nart, było przed godziną 15. Nagle zobaczyłem, że schodzi lawina. Zacząłem ją nagrywać - relacjonował Reporter 24.

Zasypane auta

Po wyjściu z gondoli mężczyzna pan Marek zobaczył potłuczone samochody.

- Jakąś panią ten śnieg przygniótł do jednego z aut. Widzieliśmy pracujące na miejscu służby, ktoś tę panią stamtąd wyciągał. Dwa rzędy aut były zasypane śniegiem, nie wiem, czy jakieś samochody stały jeszcze wcześniej, może one były całkowicie zasypane. Na szczęście my zaparkowaliśmy dwa, trzy rzędy dalej od tych przysypanych samochodów - opowiadał mężczyzna.

Autor nagrania zastanawiał się, co wywołało lawinę.

- Trudno powiedzieć, dlaczego lawina zeszła. Na dole trwały prace z udziałem ciężkiego sprzętu, służby chyba odśnieżały ten parking. Może to hałas spowodował to zejście? Było też bardzo słonecznie i ciepło, może to przez topniejący śnieg? - rozmyślał pan Marek.

O zejściu lawiny czytaj też na portalu tvnmeteo.pl

 


Autor: jw, kw Źródło: tt.com, Kontakt 24, tvnmeteo.pl