tvnpix
Foto: eGarwolin

Zdewastował cmentarz, przewrócił krzyż. 25-latek z zarzutami

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zdewastował cmentarz w Garwolinie (woj. mazowieckie). Obecnie 25-latek został skierowany na badania psychiatryczne. Pierwsze informacje i zdjęcia zniszczonego cmentarza przesłał na Kontakt 24 portal egarwolin.pl.

- Nieznani sprawcy zniszczyli 16 płyt nagrobkowych, z których odpadły tabliczki. Poza tym wyrwali z ziemi drewniany krzyż prawosławny - informował w rozmowie z Kontaktem 24 asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. O sprawie pisaliśmy na Kontakt 24.

Sprawcą zdarzenia okazał się 25 -letni mężczyzna. - Podejrzany przyznał się do tego czynu. Tłumaczył, że spożył alkohol i nie zastanawiając się nad tym co robi, tak zrobił - poinformowała Anna Makarewicz - Poszytek, prokurator rejonowy w Garwolinie. Mężczyzna przejdzie badania sądowo - psychiatryczne, ponieważ w przeszłości był leczony psychiatrycznie.

25-latek usłyszał zarzuty. - Mężczyzna stanął pod zarzutem znieważenia miejsca pochówku zmarłych na cmentarzy wojennym w Garwolinie. Przewrócił 22 betonowe stelle, krzyż prawosławny oraz wyrwał z korzeniami drzewo iglaste, znajdujące się na terenie cmentarza - dodała prokurator Makarewicz - Poszytek. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Autor: sc/aw