tvnpix
Do zdarzenia doszło w Ropicy Polskiej, Foto: Piotr Boczoń Gorlice24.pl

Zderzenie karetki i samochodu. W środku był pacjent

Karetka jadąca na sygnałach uprzywilejowania i samochód osobowy zderzyły się w Ropicy Polskiej (Małopolska). W ambulansie było dwóch ratowników i pacjent. Kierowca auta osobowego doznał powierzchownych potłuczeń. Informację oraz materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Samochód osobowy honda zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego na drodze krajowej numer 28 w Ropicy Polskiej. Karetka jechała na sygnałach uprzywilejowania. Kierujący hondą wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. To nie przesądza o jego winie, czynności są w toku. Gorlicka policja będzie prowadziła czynności w tej sprawie - przekazał rzecznik prasowy małopolskiej policji młodszy inspektor Sebastian Gleń.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.

Czytaj też na tvn24.pl

Pacjenta przejęła druga karetka

Rzecznik prasowy małopolskich policjantów poinformował, że w karetce jechało dwóch ratowników i pacjent. - Karetka zastępcza przejęła pacjenta. W tym przypadku nic mu się nie stało. Ratownikom także nic się nie stało. Powierzchownych potłuczeń doznał kierowca hondy - przekazał mł. insp. Gleń.

Policjant wyjaśnił, że jest za wcześnie na to, by zakwalifikować zderzenie. - Nie wiem czy to się skończy mandatem, czy dochodzeniem. Na dziś to jeszcze za wcześnie. Czynności są w toku. Jeśli będą to poważniejsze obrażenia ciała, to będzie wypadek i dochodzenie. Ale może także się to skończyć mandatem - przyznał. Wyjaśnił, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

W miejscu zdarzenia były utrudnienia. - Droga była zablokowana, ruch wahadłowy - powiedział policjant.

Autor: dk/popi Źródło: Kontakt 24