tvnpix
Do zdarzenia doszło w Tarnowskich Górach, Foto: KubaG, Kontakt 24

Zderzenie auta z radiowozem. "Uszkodzono dyspozytor gazu LPG"

Do kolizji auta z radiowozem policyjnym doszło w Tarnowskich Górach (Śląskie). W wyniku zdarzenia został uszkodzony dyspozytor gazu LPG. Jak przekazał oficer prasowy tarnowskiej straży pożarnej, dzięki przytomności pracownika stacji paliw udało się uniknąć zagrożenia. Pierwszą informację o zdarzeniu i nagranie służb pracujących na miejscu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Na stacji benzynowej w Tarnowskich Górach został uszkodzony dystrybutor od tankowania gazu LPG. Na miejsce przyjechały jednostki państwowej straży pożarnej oraz policja" - napisał pan Kuba od którego otrzymaliśmy także nagranie.

Zgłoszenie Reportera 24 potwierdził młodszy kapitan Wojciech Poloczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

- O godzinie 22:26 wpłynęła do nas informacja o kolizji samochodu osobowego marki Renault Laguna z radiowozem policyjnym. W wyniku kolizji uszkodzony został dystrybutor gazu LPG. Nie było wycieku gazu, pracownik stacji niezwłocznie zatrzymał dopływ gazu do uszkodzonego dystrybutora jeszcze przed przyjazdem strażaków - przekazał strażak.

Dodał, że dzięki temu, że pracownik zareagował szybko, udało się uniknąć zagrożenia. - Zagrożenia nie było, działania zakończone zostały o godzinie 23:10. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, czyli 17 strażaków - dodał oficer prasowy.

Autor: jw/ak Źródło: Kontakt 24