tvnpix
Gwałtowna ulewa w Toruniu

Zalało parking podziemny centrum handlowego

Przez Toruń przeszła gwałtowna nawałnica. Padało tak silnie, że woda przedostała się na parking jednego z centrów handlowych. Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, woda jest odpompowywana przez trzy zastępy straży pożarnej. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wtorek w wielu regionach kraju od samego rana jest burzowy. Obowiązują alarmy pierwszego i drugiego stopnia. Burzom towarzyszą opady deszczu. W Toruniu opady były wyjątkowo obfite. Woda zalała parking jednego z centrum handlowych.

- Padał też grad. Było to słychać szczególnie w sklepach. Robiłem zakupy, wiedziałem, że pada. Wyszedłem ze sklepu, zobaczyłem zbiegowisko ludzi i zorientowałem się, co się dzieje. Spojrzałem w dół i zobaczyłem zalany parking podziemny. Na szczęście swoje auto zaparkowałem na parkingu zewnętrznym, przy galerii - relacjonował internauta o imieniu Bartosz, który swoje materiały wysłał na Kontakt 24. 

Trwa wypompowywanie wody

Redakcja tvnmeteo.pl skontaktowała się ze Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

- Przyczyną zalania parkingu była gwałtowna nawałnica, która przeszła nad Toruniem. Padało tak bardzo, że aż samochody stawały na jezdni, bo po prostu nie było nic widać - powiedział kapitan Przemysław Baniecki, oficer prasowy jednostki.

Jak dodał, zgłoszenie o zalanym parkingu otrzymali dokładnie o godzinie 11.41.

- Na miejscu wciąż pracują trzy zastępy straży pożarnej. W najgłębszym miejscu tego parkingu poziom wody sięgał 15 centymetrów, czyli do około jednej trzeciej wysokości opony. Żaden człowiek ani pojazd nie ucierpiały - relacjonował strażak.

Wypompowywanie wody z zalanego parkingu może potrwać jeszcze około dwóch godzin.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Autor: jw,kw/dd Źródło: tvnmeteo.pl