tvnpix

Zablokowane miasta, ogromne korki. Protestowali taksówkarze

Nawet pięć tysięcy kierowców brało udział w proteście taksówkarzy w kilku miejscach Polski. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od Was zdjęcia i nagrania z Warszawy i Łodzi. Informowaliście nas także o utrudnieniach w ruchu związanych z akcją kierowców.

Protest kierowców taksówek rozpoczął się o godzinie 7 w kilku miejscach Polski. - Już ponad dwie godziny czekamy na autobus 520 na pętli - informowała redakcję Kontaktu 24 internautka z Warszawy. Zdjęcia i nagrania protestujących kierowców otrzymaliśmy od Was na Kontakt 24.

Zablokowana stolica

Jak podał portal tvnwarszawa.pl, w stolicy najgorzej było na Pradze Południe. Taksówkarze wystartowali z parkingu przy jednym z marketów i skutecznie zablokowali Ostrobramską oraz Trasę Łazienkowską.

Inna kolumna ruszyła Trasą Siekierkowską, pozbawiając szans na szybki dojazd do miasta mieszkańców tej części miasta i tych dojeżdżających od strony Otwocka. Zablokowane były także buspasy. Potężny korek utworzył się w Alejach Jerozolimskich. Ruch był całkowicie zablokowany na moście Poniatowskiego.

Mandaty i wnioski do sądu

Jak poinformowała Iwona Jurkiewcz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze przeprowadzili 30 kontroli. Ukarano mandatami ośmiu kierowców. W dziewięciu przypadkach - w związku z tym, że kierowcy nie chcieli przyjąć mandatu - skierowano wnioski do sądu. W trzech przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.

- Chodzi o wykroczenia takie jak tamowanie i utrudnianie ruchu drogowego, jazdę z prędkością utrudniającą ruch innym pojazdom, zatrzymywanie lub postój w miejscu, w którym mogłoby to utrudniać ruch - powiedziała Jurkiewicz.

Ogólnopolska akcja

Zdjęcia ukazujące akcję kierowców otrzymaliśmy także z Łodzi. Jak relacjonuje portal tvn24.pl, kierowcy utknęli w korkach w kilku polskich miastach, a opinie na ten temat wyrażali w mediach społecznościowych.

Protest, w którym miało wziąć udział nawet 5 tysięcy kierowców, był elementem ogólnopolskiej akcji. - Żądamy od państwa polskiego, żeby wreszcie zaczęło egzekwować przepisy, które samo stworzyło. Zostaną złożone petycje - zapowiedział szef Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz" Jarosław Iglikowski.

Petycje trafią do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

 

 

 

Autor: skw/r Źródło: tvnwarszawa.pl