tvnpix
Potrącenie pieszych na ul. Grójeckiej w Warszawie, Foto: Nieciej

Wyprzedzał przed przejściem. Potrącił dwie kobiety

Na przejście dla pieszych wchodzą dwie kobiety, obie prawidłowo prowadzą rowery. Dwa samochody osobowe zatrzymują się przed zebrą i przepuszczają je. Ale trzeci nie ma takiego zamiaru - wyprzedza i uderza w piesze. Nagranie niebezpiecznego zdarzenia na ulicy Grójeckiej w Warszawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zarejestrowana sytuacja miała miejsce w niedzielę przed godziną 11. 

Na filmie widzimy prawie pustą ulicę Grójecką, w rejonie skrzyżowania z Harfową i Racławicką. Dwa samochody osobowe zbliżają się do pasów, na które wchodzą dwie piesze. Obie prowadzą rowery.

Wyprzedza i potrąca

Auto jadące po prawym pasie zatrzymuje się przed przejściem. Podobny manewr wykonuje jadący środkowym pasem daewoo matiz. Chwilę później pojawia się za nim trzeci samochód. Czerwona skoda przyspiesza, wyprzedza daewoo na linii ciągłej i uderza w idące kobiety.

Na filmie widać, że piesze w wyniku uderzenia przewróciły się na jezdnię, ale zaraz potem wstały. Prawdopodobnie nie odniosły poważniejszych obrażeń. Zapytaliśmy o to policję. Edyta Wisowska, oficer prasowa komendy rejonowej na Ochocie poinformowała, że policjanci "nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie".

O potrąceniu przeczytasz też na portalu tvnwarszawa.pl

Autor: kw/b Źródło: tvnwarszawa.pl