tvnpix

Wypadek w Olszynach. Wśród rannych ks. Isakowicz-Zaleski

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło tuż po godzinie 15 w Olszynach (woj. małopolskie). Jak potwierdza policja, wśród poszkodowanych jest ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Samochód, którym podróżował jako pasażer, zderzył się czołowo z ciężarówką. Zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @internauty, a film od @Krzysztofa Makselona.

Do wypadku doszło około godziny 15 w miejscowości Olszyny.

"Według relacji świadków i wstępnych ustaleń policji wynika, że bus jadący w kierunku Wadowic ulicą Zatorską - droga wojewódzka nr 781) zatrzymał się na przystanku. W tę samą stronę jechał samochód ciężarowy. Kierowca obawiając się, że nie wyhamuje, zjechał na przeciwległy pas ruchu" - relacjonował Jarosław Wojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Jak dodał, w tym czasie z naprzeciwka jechał samochód osobowy marki KIA - pojazdy zderzyły się czołowo. "W KIA jechał kierowca i pasażer - ksiądz Isakowicz-Zaleski. Obaj trafili do szpitala powiatowego w Chrzanowie, gdzie udzielono im pomocy medycznej" - uzupełnił Wojak.

Dodał, że ksiądz Isakowicz-Zaleski i kierowca nie odnieśli poważnych obrażeń. "Są właśnie wypisywani ze szpitala" - powiedział przed godziną 18 Jarosław Wojak. Kierowcom z ciężarówki i busa nic się nie stało, obaj byli trzeźwi.

mł. insp. Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji wyjaśnia okoliczności wypadku / TVN24

Autor: aw/ja