tvnpix
Do wypadku doszło w Grodkowie, Foto: Ewa

Wypadek na zawodach motocrossowych. 16-latek w szpitalu

Nastolatek z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala po wypadku na zawodach motocrossowych. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz nagranie z Grodkowa (Opolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Służby otrzymały informację o wypadku około godziny 18.

- Podczas zawodów motocrossowych w miejscowości Grodków doszło do wypadku - przekazał aspirant sztabowy Bogusław Dąbkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Na skutek zdarzenia poważne obrażenia odniósł 16-letni uczestnik zawodów, dlatego niezwłocznie wezwano śmigłowiec, który przetransportował go do szpitalu w Opolu - poinformował.

Zabezpieczono motocykl

Oficer prasowy przyznał, że według jego informacji stan nastolatka jest ciężki.

- Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli już miejsce zdarzenia oraz motocykl, którym jechał poszkodowany - zapewnił. - Teraz będą ustalane szczegółowe okoliczności wypadku.

Jak dodał, nikt inny nie ucierpiał. - Impreza była zamknięta. Wszyscy widzowie znajdowali się poza torem, gdzie odbywały się zawody.

Autor: est/ak