tvnpix
Cztery osoby zostały poszkodowane, Foto: Tomek

Wypadek kolejki wąskotorowej. Cztery osoby poszkodowane

Trzy ostatnie wagony Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej odczepiły się w trakcie jazdy. Poszkodowane są cztery osoby, w tym pięcioletnie dziecko. Jak zapewnił zarządca kolejki, pracownicy, którzy nie dopilnowali kwestii bezpieczeństwa, poniosą konsekwencje. Pierwszą informację o wypadku na trasie Gawrych-Ruda - Bryzgiel (Podlaskie) oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Trzy ostatnie wagony odczepiły się w Wigierskiej Kolejce Wąskotorowej - to atrakcja turystyczna, której trasa biegnie przez Wigierski Park Narodowy oraz Puszczę Augustowską.

- Na skutek pochylenia terenu wagony zaczęły się staczać. Jeden z nich wypadł z torów i wykoleił się  - powiedział nam nadkom. Marek Bogdan, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Augustowie.

Poszkodowani

Poinformował również, że w wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby: dwie osoby dorosłe, 16-latek i pięcioletnie dziecko. - Po wstępnych oględzinach lekarze nie stwierdzili u nich poważnych obrażeń - tłumaczył nadkom. Bogdan.

Reszta pasażerów musiała wrócić do stacji początkowej. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Mówi Stanisław Huryn, zarządca kolejki Źródło: tvn24

Głos w sprawie zabrał również zarządca kolejki. - To był czyjś głupi żart. Na postoju ktoś dowcipny odczepił dwa wagony i stało się to, co się stało - tłumaczył Stanisław Huryn, zarządca Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej.

Jak podkreślił mężczyzna, kolejka w dalszym ciągu jest bezpieczna, a wobec pracowników, którzy nie dopilnowali kwestii bezpieczeństwa zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Autor: est, bkol//mz, kab Źródło: Kontakt 24