tvnpix

Wypadek autokaru. 13 rannych, śmigłowce w akcji

Na krajowej siódemce niedaleko Nidzicy doszło do wypadku autokaru firmy Polski Bus - poinformował na Kontakt 24 @Paweł. Policja podała, że po zderzeniu z samochodem osobowym autokar z 34 osobami w środku wpadł do rowu i przewrócił się. Jak uzupełniła straż, poszkodowanych zostało 13 osób. Troje z nich wycinano z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce. Pierwsze zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od naszych internautów.

Relacja reportera TVN24 z miejsca wypadku

asp. sztab. Andrzej Ossowski ze straży pożarnej w Nidzicy o wypadku autokaru/TVN24

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku kilkanaście minut przed godziną 13. "Przewrócił się autokar Polskiego Busa na trasie między Napierkami a Nidzicą" - poinformował nas Krzysztof Kunicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

"Autobus jechał z Ostródy do Warszawy. Wiózł 32 pasażerów i pilotkę. Na wysokości miejscowości Napierki jadący przed autobusem samochód osobowy rozpoczął manewr skręcania w lewo i został uderzony przez autokar" - relacjonował Kunicki. Dodał, że pojazd Polskiego Busa prawdopodobnie jechał szybko. Po zderzeniu wpadł do rowu, uderzył w drzewo i przewrócił się. Policja poinformowała także, że kierujący mazdą, w którą uderzył autokar, był trzeźwy.

13 osób poszkodowanych

"Z osób jadących autokarem 13 zostało poszkodowanych. Trzy osoby wymagały wydobycia przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Sześć osób wymagało pilnego transportu" - poinformował asp. sztab. Andrzej Ossowski ze straży pożarnej w Nidzicy.

"Dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcami do pobliskiego szpitala. Najbardziej ucierpiała jedna z pasażerek autokaru - kobieta straciła obie nogi" - mówił reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz. "Ciężko ranny został również kierowca autobusu. On również został przetransportowany do szpitala śmigłowcem" - dodał Mariusz Sidorkiewicz.

Utrudnienia w ruchu

Droga w miejscu wypadku była zablokowana do około godz. 18. Samochody osobowe i ciężarowe kierowane były objazdami przez Napierki.

 

Autor: aw/ja,tka