tvnpix
Do wypadku doszło na trasie Kętrzyn - Nowa Różanka, Foto: Telewizja KTK

Wypadek autobusu z dziećmi. Kilkunastu rannych

Autobus przewożący dzieci zjechał kilkumetrową skarpą i wpadł do rowu na drodze wojewódzkiej nr 591 w pobliżu miejscowości Wopławki (Warmińsko-Mazurskie). - 19 osób zostało przewiezionych do szpitala, w tym 14 małoletnich - informuje st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji. Nagranie z miejsca wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Na trasie Kętrzyn - Nowa Różanka doszło do wypadku autokaru, którym podróżowały osoby dorosłe i dzieci. Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały we wtorek około godziny 7.30.

Starsza sierżant Anna Baluta, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, w rozmowie z tvn24.pl przekazała, że łącznie autobusem jechało 31 osób razem z kierowcą.

19 osób rannych

W zdarzeniu brały udział 34 osoby, poszkodowanych zostało 19.

- Kierująca audi 32-letnia kobieta podczas wyprzedzania traktora nie upewniła się, że jest już wyprzedzana przez autobus. Doszło do zderzenia bocznego. Kierujący autobusem zjechał po skarpie do rowu. W zderzeniu zostało poszkodowanych 19 osób, w tym 5 dorosłych. Nie mamy zagrożenia życia. Kierująca audi również została zabrana do szpitala - poinformowała Baluta.

LPR w akcji

Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierująca audi i kierowca autobusu także trafili do szpitala. Policja i straż pożarna zadbały o bezpieczeństwo pozostałych pasażerów autobusu. Straż pożarna udostępniła trzy namioty.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia dokonaliśmy segregacji osób poszkodowanych i kilkanaście osób zostało zabranych przez pogotowie, także LPR. Natomiast 20 osób nie uskarżało się na obrażenia. Zabraliśmy je do namiotów pneumatycznych, gdzie lekarz ponownie je przebadał - relacjonował kapitan Kamil Golon, zastępca komendanta powiatowego strażaków w Kętrzynie.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: MAK/nina/ks Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24