tvnpix
Do zdarzenia doszło w Zabrzu , Foto: KMP Zabrze

Wszedł do sklepu i strzelił do ekspedientki. Ranił ją w brzuch

Do jednego ze sklepów mięsnych w Zabrzu (Śląskie) wszedł mężczyzna z bronią. W pewnym momencie oddał strzał w stronę ekspedientki. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Na miejscu był reporter TVN24 Jerzy Korczyński Źródło: TVN 24

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 13.00 w sklepie mięsnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Jak przekazała st. sierż. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, do sklepu mięsnego wszedł 61-letni mężczyzna, który oddał dwa strzały z broni czarnoprochowej. - 46-letnia kobieta, ekspedientka sklepu, została trafiona w brzuch - powiedziała policjantka.

Reporter TVN24 Jerzy Korczyński powiedział, że mężczyzna oddał jeden strzał w kierunku ekspedientki. - Drugi strzał oddał w powietrze - mówił.

"Prawdopodobnie się znali"

Jak wyjaśnił, z relacji świadków wynika, że nie było żadnej rozmowy między poszkodowaną kobietą, a 61-letnim mężczyzną. - Prawdopodobnie kobieta i mężczyzna się wcześniej znali. Nieoficjalnie mówi się o tym, że przyczyną tego nieporozumienia były jakieś nierozwiązane kwestie finansowe. Stąd mężczyzna użył broni, by postraszyć kobietę - relacjonował z miejsca zdarzenia Korczyński.

61-latek został obezwładniony przez przechodniów i klientów, którzy byli w sklepie. St. sierż. Żyłka wyjaśniła, że jednego z klientów 61-latek ugryzł w rękę.

Ranna kobieta została zabrana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autor: ahw//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.