tvnpix

Warszawa zastygła w hołdzie powstańcom

Punktualnie o godzinie 17 Warszawa wstrzymała oddech. Zawyły syreny, stanęły samochody, a mieszkańcy zatrzymali się w bezruchu. A wszystko ku czci powstańców, którzy właśnie w godzinie "W" rozpoczęli swój zryw w obronie stolicy. Gdzie byliście w tym ważnym momencie? Zatrzymaliście się na chwilę i oddaliście hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego? Czekamy na Wasze materiały - również z innych miast.

Najważniejszy momentem obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego jest godzina 17 - godzina "W". Na minutę zamiera wtedy całe miasto, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali za nie swoje życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILMY POKAZUJĄCE TEN MOMENT NA TVNWARSZAWA.PL

Nie tylko Warszawa pamięta o wielkim zrywie, który rozpoczął 1 sierpnia 1944. Swój hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego oddali również mieszkańcy innych miast i punktualnie o 17 zatrzymali się w milczeniu w geście solidarności. Moment ten pokazujecie na swoich zdjęciach i filmach.

ZOBACZ WASZE ZDJĘCIA I FILMY Z POZOSTAŁYCH MIAST POLSKI

Uroczystości w całej Warszawie

W tym roku przypada 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku przez cały dzień w stolicy odbywają się będą obchody upamiętniające ten moment.

Poza oficjalnymi uroczystościami, które odbyły się przed pomnikami generała Stefana Roweckiego "Grota" oraz Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, warszawiacy biorą udział w wielu imprezach towarzyszących. Są to m.in.; rekonstrukcja w godzinę "W", wspólne śpiewanie na placu Zamkowym oraz przejazd rolkarzy śladem powstańczych walk.

O wszystkich uroczystościach czytaj na tvnwarszawa.pl

A gdzie Wy byliście w godzinę "W"? Przystanęliście na minutę w codziennym pędzie? Warszawiaku, spędziłeś ten moment w domu, a może pojechałeś do centrum, aby wspólnie z innymi upamiętnić życie i walkę powstańców? Czekamy na Wasze komentarze, zdjęcia i filmy! Pokażcie nam jak w Waszych miastach pamiętaliście o powstaniu.


Autor: aw,aj/jas,tka