tvnpix
Foto: Franki_82

Uszkodził kilkanaście pojazdów. Był pijany

Wyrwane lusterka i wycieraczki, wybite szyby samochodów. Takie zniszczenia pozostawił pijany mężczyzna na jednym z częstochowskich osiedli (Śląskie). Informację i zdjęcia uszkodzonych pojazdów otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek na jednym z częstochowskich osiedli. Uszkodzone zostały pojazdy zaparkowane przy ulicach Czecha, Pużaka i Starzyńskiego.

- Około godziny 3 w nocy dwie osoby szły przez dzielnicę Północ, dewastując kilka samochodów. Jeden z właścicieli aut ich zauważył i zwrócił uwagę. Został pobity - relacjonował Reporter 24, Marcin.

Uszkodzonych kilkanaście pojazdów

Zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu wpłynęło do policji około godziny 3:40.

- Wiadomo, że uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów. Głównymi uszkodzeniami są zerwane lusterka, wyrwane wycieraczki. W jednym samochodzie została wybita szyba - wyliczyła podkomisarz Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

- Sprawca zaatakował jednego z właścicieli samochodów, przez którego został później ujęty. Właściciel samochodu nie poniósł poważnych obrażeń - dodała policjantka.

Był pijany

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, we krwi miał prawie 1,5 promila alkoholu. Policja nie ma informacji o osobach trzecich zaangażowanych w sprawę. Nie wyklucza jednak udziału innych osób.

Autor: MWS/ak