tvnpix
Foto: Wojciech
Aktualizacja:

Ulewy, burze i grad. Blisko tysiąc interwencji strażaków

W wielu częściach kraju pojawiały się wyładowania atmosferyczne. Miejscami towarzyszyły im opady gradu. Na Kontakcie 24 pokazaliście nam, jak wyglądała sytuacja pogodowa w waszych regionach.

W piątek przez Polskę przetaczały się burze. Jak informował synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, wyładowaniom towarzyszyły opady do 15-20 litrów deszczu na metr kwadratowy i wialo z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Dynamiczna aura stwarzała poważne ryzyko niebezpieczeństwa. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy przed burzami z gradem w większości kraju. Przed groźną aurą ostrzegało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB wysłano do mieszkańców dziewięciu województw.

Pogoda w Waszych regionach

Na Kontakt 24 dostaliśmy wasze zdjęcia i filmy, na których pokazywaliście nam dynamiczną pogodę.

Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w piątek strażacy w związku z pogodą interweniowali 926 razy. Najwięcej interwencji zanotowano w województwach: mazowieckim (244), łódzkim (111) i wielkopolskim (75). W sobotę od północy w związku z pogodą straż pożarna interweniowała ponad 100 razy.

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu Morskim, gdzie trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich.

Czytaj też na portalu tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kw, ank Źródło: tvnmeteo.pl