tvnpix

Trzeci dzień poszukiwań na Gople

Do tej pory nie udało się odnaleźć wędkarza, który w poniedziałek wieczorem zaginął na jeziorze Gopoło w kujawsko-pomorskim. Do tragedii doszło pod wpływem silnego wiatru, który wywrócił motorówkę z trzema wędkarzami. Jedenego z nich udało się uratować. Wczoraj odnaleziono ciało pierwszego zaginionego mężczyzny. Zdjęcia z dzisiejszych poszukiwań zamieścił na swoim profilu lokalny portal kruszwica.org.

Jak powiedział nam kpt. Artur Kiestrzyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, dzisiejsze działania zostały wznowione rano. "Do godziny 11.00 przeszukiwano brzeg po obu stronach jeziora. Sprawdzano też okolice, w których wczoraj odnaleziono ciało jednego z mężczyzn. Później do akcji wkroczyło urządzenie, dzięki któremu można zlokalizować obiekty znajdujące się pod wodą" – tłumaczył rzecznik.

Będą szukać do skutku

Działania wszystkich służb będą prowadzone do skutku. "Dostajemy sygnały, że zbliżają się burze. Będziemy pracować w miarę możliwości, do póki warunki atmosferyczne nam pozwolą. Jest to duży obszar, ale będziemy szukać do momentu, w którym uda się odnaleźć drugiego zaginionego mężczyznę" - mówił w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 kpt. Artur Kiestrzyn.

 

Autor: dsz//jaś