tvnpix
Foto: DOBApl

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w niedzielę, w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 między Środą Śląską a Wrocławiem (Dolnośląskie). Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił serwis doba.pl.

Służby informację o wypadku otrzymały w niedzielę przed godziną 19.

- Na drodze krajowej numer 94 doszło do zderzenia dwóch samochodów BMW. W chwili obecnej są trzy ofiary śmiertelne, czwarta - w ciężkim stanie - trafiła do szpitala - mówił w niedzielę wieczorem Tomasz Błaszczyk z Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

I dodał, że dopiero po ustaleniu okoliczności zdarzenia będzie można mówić o tym, kto zawinił.

Policja: do wypadku doszło w trakcie wyprzedzania

Wiadomo, że jeden z samochodów jechał w stronę Środy Śląskiej, drugi kierował się w stronę Wrocławia. W pewnym momencie doszło do zderzenia czołowego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem jadącym od strony Wrocławia wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się z prawidłowo jadącym autem jadącym w stronę Środy Śląskiej - poinformowała st. asp. Marta Stefanowska ze średzkiej policji.

Samochodem, który wyprzedzał podróżowało dwóch mężczyzn. Zginęli na miejscu. Jeden z nich to 33-letni Ukrainiec. Jak podała policja tożsamość drugiego z nich wciąż jest ustalana, bo nie miał przy sobie dokumentów.

Drugim z BMW jechało małżeństwo: 29-letnia kobieta i jej 32-letni mąż. Kobieta zginęła na miejscu. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

O wypadku przeczytasz też na portalu tvn24.pl

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Trzy osoby nie żyją Źródło: tvn24
Autor: tam/pm Źródło: TVN24 Wrocław