tvnpix
Wypadek karetki w Puszczykowie , Foto: Marcin

"To był huk". Karetka wjechała pod pociąg, dwie osoby nie żyją

Karetka pogotowia wjechała pod nadjeżdżający pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Puszczykowo (Wielkopolskie). Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia jest ranna. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło przed godziną 16 na przejeździe kolejowym na ulicy Poznańskiej.

- Zginęły dwie osoby jadące karetką. Trzecia osoba jest ciężko ranna, zabrał ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazał kpt. Michał Kucierski z zespołu prasowego poznańskiej straży pożarnej.

Karetka jechała po pacjenta.

- W karetce był zespół, który miał wykonać transport pacjenta ze szpitala w Puszczykowie do jednego ze szpitali w Poznaniu z bezpośrednim zagrożeniem życia.

Jak przekazała policja, okoliczności tego zdarzenia będą ustalane.

- Wiemy, że monitoring na tych rogatkach funkcjonuje, nagranie zostało zabezpieczone i zostanie poddane analizie. Będziemy przesłuchiwali świadków zdarzenia, żeby odtworzyć jego przebieg - przekazał obecny na miejscu funkcjonariusz policji.

"Ogromny huk"

- Stałem jako czwarty w kolejce do przejazdu. Karetka wjechała na przejazd. Jedna z rogatek opuściła się, chwilę później druga, karetka utknęła. Jak kierowca się zorientował, że nie wyjedzie, zaczął manewrować i ustawiać się równolegle do rogatek. Ja myślałem, że się zmieści, że pociąg przejedzie, ale niestety - relacjonował pan Marcin, autor zdjęć.

Wypadek karetki w Puszczykowie Źródło: tvn24

- Pociąg uderzył w karetkę z całą prędkością. Ludzie wyszli z samochodów, to był ogromny huk. Karetka była zmiażdżona - dodał.

Na zdjęciach, które przysłał do redakcji Kontaktu 24, widać pojazd stojący między rogatkami tuż przed wypadkiem.

Utrudnienia na kolei

"Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia. Jest przerwa w ruchu. W wyniku zdarzenia lokomotywa wykoleiła się jedną osią" - podał w komunikacie Karol Jakubowski z PKP PLK.

Jak poinformowały po godzinie 19.30 Polskie Linie Kolejowe, ruch na trasie został wznowiony. "Służby techniczne wznowiły ruch pociągów pomiędzy Mosiną a Luboniem k. Poznania (trasa Wrocław – Poznań). Pociągi kursują jednym torem. Odwołana została zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie pociągu relacji Katowice – Gdynia zostali przewiezieni autobusami do Poznania, skąd kontynuują dalszą podróż" - napisał Karol Jakubowski.

Autor: MWS/kab