tvnpix
Śnieg na Maderze, Foto: Przemek

Tęsknisz za zimą - leć na Maderę. "To naprawdę jest śnieg"

Poniedziałek 16 grudnia niewątpliwie będzie niezapomnianym dniem dla mieszkańców Madery. Pierwszy raz od wielu lat pojawiły się tam silne opady śniegu. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zimie nie spieszy się, aby nadejść do Polski. Od kilku dni na termometrach widzimy dość wysokie, jak na grudzień, wartości. W najbliższym czasie temperatura maksymalna będzie sięgać około 8-13 stopni Celsjusza. Do tego będzie pogodnie, a jeśli pojawią się opady, to deszczu.

Zima na Maderze

Tymczasem portugalskie prognozy pogody na poniedziałek podawały, że na wyspie Madera spodziewane są chmury i opady deszczu. Synoptycy zapowiadali też, że w najwyższych punktach wyspy może się zrobić biało. Portugalski Instytut Morza i Atmosfery (IPMA) od wczesnych godzin porannych w poniedziałek ostrzegał o sprzyjających warunkach do powstania burz śnieżnych i gradobicia. Miał wiać także silny wiatr o porywach do 130 kilometrów na godzinę. Prognozy okazały się prawdziwe. Pierwszy raz od wielu lat na Maderze zaczął silnie sypać śnieg.

"To nie żart"

Na Kontakt 24 od pana Przemka i jego żony Klaudii otrzymaliśmy nagranie z niecodziennymi śnieżnymi widokami.

- To nie żart, to naprawdę jest śnieg na Maderze - mówił pan Przemek. Jak stwierdził Reporter 24, napadało go tyle, że spokojnie starczyłoby na bitwę na śnieżki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej pogody - stwierdził towarzyszący mu mieszkaniec Madery. - Więc podziwiajcie to piękno, a my prawdopodobnie będziemy zaraz pływać w morzu.

We wtorek na Maderze aura miała się nieznacznie uspokoić. Jednak według najnowszych prognoz w środę i w czwartek należy spodziewać się powrotu deszczu i silnego wiatru.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

Autor: kw/map Źródło: Kontakt 24/tvnmeteo.pl