tvnpix
Foto: Mateusz

Sypnęło śniegiem. Wasze relacje

Śnieg spadł minionej nocy na dużym obszarze Polski. Biało zrobiło się między innymi w Poznaniu, Warszawie, Dzierżoniowie (Dolnośląskie). Miejscami sypało też rano w piątek, a opadom śniegu towarzyszył deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Synoptycy ostrzegali przed śliskimi nawierzchniami dróg. Na Kontakt 24 przesyłaliście relacje z Waszych miejscowości.

 

 

Na pogodę w Polsce w piątek wpływał rozległy niż znad Morza Północnego ze strefą frontową na wschodzie i północy kraju.

Zachmurzenie było na ogół duże. Na obszarze całego kraju mogły występować opady śniegu z różną intensywnością, od 1 do 5 centymetrów, a na wschodzie również opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

We wschodniej połowie kraju, jak ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, marznące opady deszczu i mżawki powodowały gołoledź. Obowiązywały alerty pierwszego stopnia.

Opady śniegu w różnych częściach Polski

Około godziny 8 opady śniegu występowały w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Zielonej Górze. Temperatura wynosiła około 0 stopni Celsjusza.

Około godziny 12 opady śniegu występowały głównie w pasie wschodnim i północnym. Jak poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, "przeważały opady śniegu ale lokalnie, zwłaszcza na Podlasiu, padał deszcz i deszcz ze śniegiem".

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: pś Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24