tvnpix
Alarm bombowy w samolocie z Katowic do Aten, Foto: Aleksandra, Kontakt 24

Alarm bombowy w samolocie z Katowic do Aten

W samolocie lecącym w niedzielę z Katowic do Aten zgłoszono alarm bombowy. Maszyna doleciała do stolicy Grecji w asyście samolotów wojskowych i wylądowała na tamtejszym lotnisku międzynarodowym - przekazała agencja dpa. Samolot leciał z ponad 190 osobami na pokładzie. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samolot linii Ryanair lecący z Katowic do Aten, w którym zgłoszono alarm bombowy, wylądował bezpiecznie w greckiej stolicy w asyście greckich myśliwców. Wcześniej pilot poinformował o zagrożeniu bombowym - przekazała agencja dpa.

Czytaj też na tvn24.pl

Greckie samoloty bojowe zostały wysłane, aby eskortować samolot z ponad 190 osobami na pokładzie po zgłoszeniu alarmu bombowego - podała agencja AFP za źródłem w greckim resorcie obrony.

"Wszyscy ludzie mają się dobrze i są bezpieczni"

- Wszyscy ludzie mają się dobrze i są bezpieczni - powiedziała rzeczniczka lotniska w stolicy Grecji Elena Dimopoulou, którą cytuje agencja dpa.

"Pasażerowie byli wypuszczani pojedynczo, od ostatnich rzędów. Wszystkie bagaże kazano pozostawić na płycie lotniska" - napisała na Kontakt 24 Aleksandra, jedna z pasażerek.

Specjalne jednostki policji przeszukały samolot i bagaże.

 

Autor: ks/kg Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24