tvnpix
Kradzież w Ursusie, Foto: Paweł, Kontakt 24

Skradzionym autem wyjechał wraz z bramą

Do kradzieży samochodu oraz bardzo drogiego roweru doszło w sobotę w warszawskim Ursusie. Moment zdarzenia uchwyciła kamera monitoringu. Na nagraniu które otrzymaliśmy na Kontakt 24 widać, jak rozpędzony samochód zahacza o bramę posesji, przewracając ją. Policja poszukuje sprawców kradzieży.

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 czerwca około godziny 16 na ulicy Zielonogórskiej w Warszawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVNWARSZAWA.PL

- Jadłem w domu obiad i nagle usłyszałem potężny huk. Wyjrzałem przez okno, zdążyłem tylko zauważyć, że ktoś wyjeżdża z mojego podwórka. Wyszedłem na dwór, garaż był zamknięty. Nie było samochodu ani roweru górskiego, który był warty 36 tysięcy złotych. Pod bramą był samochodzik dla dziecka, widocznie nie zdążyli go zabrać - opowiedział pan Paweł, który skontaktował się z naszą redakcją i przekazał nam film z monitoringu.

"Najpierw ukradli rower, a po jakimś czasie przyszli ponownie"

- Na monitoringu widziałem, że najpierw ukradli rower, a po jakimś czasie przyszli ponownie. Jeden z nich staranował bramę na posesję. Wyjeżdżał na pełnym gazie z garażu i zawadził o drzwi. Dziwi mnie to, że ukradli ten samochód, bo on nie ma zderzaka, prawego błotnika i reflektorów. Na takie auto na pewno zwrócą uwagę na drodze inni kierowcy. Sprawę zgłosiłem na policję. To kradzież w biały dzień - dodał.

Redakcja tvnwarszawa.pl zapytała o to zdarzenie Komendę Rejonową Policji Warszawa III. - Potwierdzamy, odnotowaliśmy zgłoszenie kradzieży mienia z posesji przy ulicy Zielonogórskiej. Aktualnie prowadzimy czynności ukierunkowane na wykrycie i zatrzymanie sprawców oraz odzyskanie skradzionego mienia - powiedział nam w poniedziałek rano Jakub Pacyniak, oficer prasowy KRP Warszawa III.

Autor: ek, dg/b,dk Źródło: Kontakt 24, tvnwaszawa.pl