tvnpix

Skibek nagrodę odda żonie

"Myślałem o kupnie nowego obiektywu, ale zrobię to, co powinien zrobić każdy dobry mąż - swoją nagrodę przekażę żonie" - żartował Reporter 24 Skibek, którego film "Budowa molo bez zabezpieczeń" zwyciężył w konkursie "Relacja z wydarzenia" w ramach festiwalu OFF PLUS CAMERA. O swoich planach i odczuciach po wielkiej gali w Krakowie opowiadają wszyscy finaliści konkursu.

 

Skibek nagrodę odda żonie Źródło: Alvin Balemesa/Unsplash

"Uchwyciłem wyjątkową chwilę"

"Nie jestem zawiedziony. To internauci zadecydowali kto wygrał, a ja zyskałem nowe doświadczenie. Dla mnie jest to ogromny sukces" - mówił Reporter 24 Marian Prorok, który 1 września był świadkiem zawalenia się zajazdu Zielona Gęś w Zembrzycach.

"Zdałem sobie sprawę, że uchwyciłem naprawdę wyjątkową chwilę. Wiele osób przejeżdżało obok tego miejsca, a mi się udało złapać taki moment. Trwało to niespełna minutę. Film, który udało mi się nakręcić przekazałem synowi. On zamieścił go na stronie Kontaktu 24 - tłumaczył finalista. To jednak nie koniec: "Jeśli coś się pojawi ciekawego, będę się starał to udokumentować" - dodał.

Skibek nagrodę odda żonie Źródło: Fakty po południu

Film ku przestrodze

29 stycznia 2011 roku Reporter 24, bart1212 zarejestrował wypadek, do jakiego doszło na stoku. "Film zamieściliśmy ku przestrodze. Dużo słyszy się o wypadkach na stokach. Chcieliśmy żeby ludzie zobaczyli jak zwykła zabawa może skończyć się tragicznie. Dlatego zgłosiliśmy film do konkursu. To był nasz debiut i bardzo się cieszymy, że doszliśmy aż do takiego momentu - do finałowej czwórki" - mówił brat autora filmu Łukasz Cernal, który na festiwal przyjechał wraz z uczestniczką wypadku Magdaleną Siedlecką.

Skibek nagrodę odda żonie Źródło: Fakty po południu

Niesamowite uczucie

"Impreza jest rewelacyjna. Możliwość wzięcia w niej udziału, to niesamowite uczucie. Jestem dumny, że udało mi się dostać do finału" - mówił Reporter 24 WRA, autor filmu o śnieżycy w Warszawie. "Co prawda nagrody głównej nie otrzymałem, ale jestem zadowolony z telefonu (taką nagrodę dostali wszyscy finaliści - red.). Reporterem 24 jestem ponad pół roku. Staram się zamieszczać na bieżąco materiały na stronie Kontaktu 24. Największą nagrodą jest dla mnie to, kiedy przyjeżdża do mnie ekipa TVN24, jeśli zrobię jakiś ciekawy materiał.

Skibek nagrodę odda żonie Źródło: Fakty po południu

Wszystkie cztery filmy wyłonione do konkursu obejrzysz TUTAJ.

Autor: dsz/jaś