tvnpix
Wstrząs miał magnitudę 5 , Foto: tvn24

Silny wstrząs w kopalni Rudna. "Całe mieszkanie się trzęsło"

Wstrząs o magnitudzie 5 wystąpił w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Jak informują nas internauci, był odczuwalny także kilkanaście kilometrów dalej. - Całe mieszkanie się trzęsło, również meble na wszystkie strony - poinformowała nas jedna z internautek. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ziemia zatrzęsła się o godzinie 18:42 na oddziale G3. Jak powiedziała nam Justyna Mosoń, rzeczniczka KGHM, wstrząs miał magnitudę 5. - Była to tak zwana górnicza siódemka w dziesięciostopniowej skali. Wstrząs był silny - mówiła.

Mosoń dodała, że żadnego z górników nie było w strefie wstrząsu. - Nikt nie został poszkodowany - zapewniła.

- Był to wstrząs odczuwalny, dosyć silny - mówił z kolei dyżurny polkowickiej straży pożarnej. Dodał jednak, że nie wpłynęły do nich żadne zgłoszenia od mieszkańców.

Odczuwalny poza miastem

"Całe mieszkanie się trzęsło, również meble na wszystkie strony" - napisała do redakcji Kontaktu 24 internautka.

Profilaktycznie do kopalni Rudna wezwano ratowników z Sobina, ale - jak sprecyzowała Mosoń - nie było potrzeby, by przeprowadzić akcję ratowniczą.

- W tym rejonie jest obserwowana wzmożona aktywność sejsmiczna. W związku z tym, przebywanie w tej strefie jest zabronione. Obecnie nie ma możliwości, by oszacować skutki wstrząsu - podsumowała.

Autor: ank/kab