tvnpix

Silny wiatr zerwał dach hali

Porywisty wiatr dał się we znaki właścicielom zakładu produkcyjnego w Moszczenicy (woj. łódzkie). Wichura zerwała tam około 450 metrów dachu dużej hali. Zdjęcie obrazujące skutki żywiołu przesłał na Kontakt 24 Adrian.

 

Z dużymi kosztami naprawy muszą liczyć się właściciele magazynu przy ulicy Kosowskiej. Tam około godz. 18 silny wiatr zerwał duży fragment dachu. Na miejsce wezwano sześć zastępów straży.

Szalejąca wichura

- W chwili zdarzenia magazyn był pusty - nie było w nim pracowników, ani nie przechowywano w nim żadnych produktów. Nie ma osób poszkodowanych - poinformował mł. bryg. Maciej Dobrakowski, rzecznik straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak dodał, rozbiórkę dachu nadzorował  inspektor budowlany. - Nie występuje zagrożenie dla innych budynków - poinformował strażak.

Straż pożarna: dach jest już zabezpieczony Źródło: tvn24

Silny wiatr daje się we znaki

Informacje o silnym wietrze napływają do redakcji Kontaktu 24 również z innych części Polski.

O SKUTKACH WICHURACH W INNYCH CZĘŚCIACH POLSKI PRZECZYTASZ NA TVNMETEO.PL

 

Co w pogodzie?

Nadchodzące 24 godziny zapowiadają się wyjątkowo nieprzyjemnie. Na niebie pojawi się sporo chmur, w całym kraju możliwe będą opady, a na dodatek silnie powieje. Jak podaje TVN Meteo, na niżu porywy osiągną 60-80 km/h, a wysoko w górach 120-140 km/h. Synoptyk ostrzega, że na Bałtyku pojawi się sztorm, 9 stopni w skali Beauforta. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Autor: aolsz//tka