tvnpix
Burze nad Polską

Złowrogie chmury, silny wiatr, błyskawice i grad. Wasze pogodowe relacje

Wichury w większości kraju, a miejscami burze połączone z gradobiciem. Jak relacjonują Reporterzy 24, poniedziałkowa pogoda nie należała do najprzyjemniejszych. Potwierdzają to synoptycy, którzy w związku z silnym wiatrem wydali ostrzeżenia dla całego kraju.

WIĘCEJ INFORMACJI O POGODZIE - NA TVNMETEO.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga na wiatr

W związku z silnym wiatrem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla prawie całej Polski. W strefie brzegowej, w części wschodniej i zachodniej, ogłoszono alert drugiego stopnia.

We wschodniej części prognozowany jest wiatr południowo-zachodni o sile 7 w porywach do 8-9 w skali Beauforta. Alert obowiązuje od poniedziałku od godz. 18 do wtorku do godz. 11.

Natomiast w części zachodniej strefy brzegowej ogłoszono alert drugiego stopnia. Tam powieje zachodni wiatr o sile 6-7, w porywach do 8, w rejonie Darłowa do 9 stopni w skali Beauforta. Alert obowiązuje do godz. 22.

Z kolei w części województwa pomorskiego i w województwach: podkarpackim, opolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim - IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TVNMETEO.PL

 

Autor: //tka,popi