tvnpix
Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego, Foto: gudii1979, Kontakt 24

Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został zdewastowany – oblano go białą farbą. Policja szuka sprawców. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej. Na zdjęciu przesłanym do redakcji Kontaktu 24 widać pochlapaną białą farbą dolną część figury pomnika prezydenta Kaczyńskiego oraz postument. 

Szukają sprawców

 

Jak poinformowała Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, do dewastacji doszło najprawdopodobniej ostatniej nocy. - Zgłoszenie o oblaniu farbą pomnika otrzymaliśmy w godzinach porannych. Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu, podjęliśmy niezbędne czynności. Na miejscu wykonano oględziny. Sprawdzamy również okoliczne budynki pod kątem monitoringu. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawców dewastacji pomnika – przekazała Świerczewska.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego na skwerze u zbiegu Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach został odsłonięty 28 września 2014 roku. Dwuipółmetrowa figura przedstawiająca prezydenta została wykonana z brązu. Posadowiono ją na mierzącym trzy i pół metra postumencie. Figurę wykonano według projektu rzeźbiarza Jerzego Nowickiego.

Czytaj też na portalu tvnwarszawa.pl

Autor: g/ran Źródło: tvnwarszawa.pl/ Kontakt 24