tvnpix
Zima w Hiszpanii

Zaspy śniegu w Hiszpanii. Nie zanosi się na odwilż

Burza śnieżna Filomena przyniosła w piątek wieczorem gwałtowne załamanie pogody w znacznej części Hiszpanii. Międzynarodowe lotnisko w Madrycie zostało zamknięte, a ponad 420 dróg jest nieprzejezdnych. Zawieszono też kursowanie wielu pociągów. Zdjęcia i nagrania z zasypanej Hiszpanii otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W stolicy Hiszpanii - Madrycie - po raz pierwszy ogłoszono czerwony (najwyższy) poziom alertu pogodowego. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi wstrzymano ruch samolotowy na międzynarodowym lotnisku Barajas i zawieszono kursowanie madryckich pociągów.

Obfite opady śniegu zaskoczyły także mieszkańców Toledo.

Zasypane drogi, zamknięte parki

W wielu miejscach w Hiszpanii zostały zasypane drogi, a parki i ogrody zamknięte. Ze względu na warunki atmosferyczne, Hiszpańska Dyrekcja Generalna Obrony Cywilnej apeluje o niewychodzenie w ten weekend z domów.

Najtrudniejszej sytuacji pogodowej w najbliższych dniach oczekuje się w Madrycie, Toledo, Guadalajarze, Cuence, Albacete, Catellon, Walencji, Saragossie i Tarragonie. Hiszpańscy meteorolodzy prognozują, że może spaść tam ponad 20 centymetrów śniegu w ciągu najbliższej doby. Ministerstwo obrony poinformowało, że do pomocy zablokowanym przez śnieżyce samochodom została włączona specjalna jednostka wojskowa (UME).

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: anw,dk/mj Źródło: tvnmeteo.pl/Kontakt 24